Pamiętają o Patronie
Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu zorganizowała dziś swój tradycyjny już Dzień Patrona. Bolesław Zwoliński był pierwszym dyrektorem tej największej placówki oświatowej podległej Miastu. Szkoła przypominała dziś o jego wkładzie w jej budowę i potem w proces oświatowy.
Przy głównym wejściu do szkoły przy sztandarze "Dziesiątki" uczniowie zaciągnęli dziś wartę honorową, a szkolny radiowęzeł nadał specjalną audycję poświęconą B. Zwolińskiemu. Przypominano w niej m.in. to, że pierwszy dyrektor czynnie udzielał się przy budowie szkoły przy Al. Grunwaldzkiej. Był utalentowany muzycznie i lubił zbierać grzyby. W szkole lubił bawić się z najmłodszymi uczniami, ale kiedy było trzeba to był surowy i wymagający.
- U nas rzeczywiście była rano szkolna audycja przypominająca postać Bolesława Zwolińskiego. A potem mieliśmy na Święto Patrona uroczystą akademię z udziałem licznie zaproszonych gości, grupy naszych uczniów i przedstawicieli lokalnych mediów. To dla nas co roku ważne wydarzenie, bo dyrektor Zwoliński był powszechnie lubiany i szanowany. Część naszych nauczycieli to zresztą byli jego uczniowie. Zadanie od początku miał niełatwe, bo do tej szkoły uczęszczało w szczytowym momencie blisko trzy tysiące uczniów, a lekcje odbywały się nawet w soboty, w co nasi dzisiejsi podopieczni nie chcą uwierzyć - mówi Helena Rajewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu.
Na Święto Patrona w SP10 był dziś specjalny spacer z uczniami dla zaproszonych na obchody gości po najciekawszych szkolnych zakamarkach. W obchodach uczestniczyli m.in. Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, a także Michał Pabich będący przewodniczącym Rady Miejskiej w Sieradzu i Agnieszka Kulawiecka, przewodnicząca Rady Rodziców w tej szkole.
Więcej informacji
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Komentarze