Dotacje dla klubów sportowych
Kluby sportowe z gminy Warta otrzymały wsparcie finansowe z budżetu gminy na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu. Wsparcie otrzymało 6 klubów, które z pasją i zaangażowaniem pracują na rzecz dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy Warta.
Z budżetu Gminy Warta przyznano środki finansowe na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu. Wsparcie otrzymały lokalne kluby sportowe, które na co dzień prowadzą działalność szkoleniową oraz promują aktywność fizyczną wśród mieszkańców gminy.
Dofinansowanie otrzymały:
- Miejski Klub Sportowy „Jutrzenka” Warta – 170 000 zł
- Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „AS” Jakubice – 6 000 zł
- Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „28” we Włyniu – 22 000 zł
- Ustkowski Klub Sportowy – 60 000 zł
- Uczniowski Klub Sportowy „Junior” Warta – 32 000 zł
- Uczniowski Klub Sportowy „Zeus” w Rossoszycy – 10 000 zł
- Łącznie wsparliśmy 6 klubów, które z pasją i zaangażowaniem pracują na rzecz dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców naszej gminy. Sport to nie tylko rywalizacja i wyniki. To przede wszystkim zdrowie, kształtowanie charakteru, nauka współpracy, systematyczności i odpowiedzialności. To przestrzeń, w której młodzi ludzie uczą się zasad fair play, budują relacje i rozwijają swoje talenty. Jako samorząd konsekwentnie wspieramy gminny sport i naszych sportowców, bo inwestycja w aktywność fizyczną to inwestycja w przyszłość. Jestem dumny, że w Gminie Warta działają tak prężne i zaangażowane kluby sportowe. Dziękuję prezesom, trenerom, działaczom oraz wszystkim osobom wspierającym tę dziedzinę za codzienną pracę i serce wkładane w rozwój lokalnego sportu - podkreśla Krystian Krogulecki, burmistrz Warty.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze