Nowe przepisy - pierwsi kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość
3 marca br. weszły w życie zmiany w przepisach ruchu drogowego. Policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h również poza obszarem zabudowanym na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych. Policjanci sieradzkiej "drogówki" zatrzymali prawo jazdy pierwszym kierowcom, którzy nie zastosowali się do nowych regulacji.
11 marca na drogach powiatu sieradzkiego policjanci zatrzymali pierwszych kierowców, którzy stracili prawo jazdy na podstawie nowych przepisów. Po godzinie 13:00 w miejscowości Żelisław funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym 43-letniego mężczyznę, który w miejscu z ograniczeniem prędkości jechał 112 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, został karany mandatem wysokości 2 000 zł, a jego konto zasiliło się o 14 punktów karnych.
Kolejny kierujący wpadł w ręce mundurowych w miejscowości Brzozowiec. Był to 54-letni kierujący Dogem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna również stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz otrzymał 15 punktów karnych.
Policja apeluje o rozwagę na drodze!
- Wraz z poprawą pogody i coraz lepszymi warunkami drogowymi wielu kierowców mocniej naciska na pedał gazu. Pamiętajmy jednak, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Chwila brawury może kosztować nie tylko wysoki mandat i utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim zdrowie lub życie. Policjanci będą konsekwentnie reagować na wszelkie przypadki łamania przepisów drogowych - zaznacza aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka, oficer prasowy policji w Sieradzu.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze