W Zduńskiej Woli powstanie nowy zielony skwer
Zadbana zieleń, nowe ławeczki i ścieżki dla pieszych, dekoracyjna pergola oraz oświetlenie - tak ma wyglądać nowy skwer między ulicami Ogrodową, Getta Żydowskiego i Placem Wolności w Zduńskiej Woli. Ta miejska inwestycja zostanie przeprowadzona w porozumieniu z samorządem powiatem, do którego należy część tego terenu.
Mieszkańcy Zduńskiej Woli zyskają nowe miejsce do odpoczynku w samym sercu miasta. Między ulicami Ogrodową, Getta Żydowskiego i Placem Wolności powstanie zielony skwer. Teren w okolicy budynku Powiatowego Urzędu Pracy zostanie uporządkowany. Pojawią się nasadzenia nowe ścieżki dla pieszych. Na zieleńcu powstać ma placyk z podestem na rzeźbę oraz ławkami wokół niego. Skwer będzie wydzielony niskim ogrodzeniem i zamykany furtkami, a także obsadzony wysokimi krzewami z niższą zielenią ozdobną.
Wzdłuż ulicy Ogrodowej powstać mają ścieżki z zielonymi wysepkami i ławkami oraz podświetlenia. Powstanie także ścieżka piesza prostopadła do ul. Ogrodowej z przejściem pod dekoracyjną pergolą. Od budynków oddzieli zakątek trejaż oraz gęste krzewy. Ponadto przewidziano tam posadzenie drzew i obsadzenie rabat zielenią ozdobną przy budynku PUP-u.
W planach jest również uporządkowanie miejsc parkingowych, wymiana nawierzchni w istniejącej drodze wewnętrznej, zbudowanie oświetlenia oraz zamontowanie monitoringu.
Inwestycja będzie prowadzona w tym roku wspólnie z powiatem zduńskowolskim, który jest właścicielem części działek objętych tym projektem. Miasto i powiat zdecydowały się za zwarcie porozumienia, dzięki któremu samorząd miejski będzie mógł wykonać zadanie. Powiat na inwestycję przeznaczy 760 tys. zł. W budżecie miasta zaplanowano natomiast blisko 2,2 mln zł. Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane z pożyczki z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności kwotą około 1,5 mln zł.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze