Bracia posiadali prawie 100 gramów narkotyków
Policjanci zatrzymali dwóch Zduńskowolan, którzy w domu posiadali 100 gramów metamfetaminy i marihuany. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi im teraz do 10 lat więzienia.
Zduńskowolscy policjanci, którzy na co dzień specjalizują się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej posiadali informację, że na terenie Gminy Zduńska Wola w jednym z domów mogą znajdować się narkotyki. 12 marca o godz. 10:00 zapukali do drzwi typowanego przez nich lokum. Na miejscu zastali dwóch braci.
- Przeszukując pokoje rodzeństwa policjanci zabezpieczyli narkotyki - metamfetaminę i marihuanę w ilości prawie 100 gramów. Wszystko zostało zabezpieczone jako dowód w sprawie. W pokoju 20-latka, w szufladzie biurka, było prawie 55 gramów metamfetaminy i ponad 26 gramów marihuany. Jego 26-letni brat miał schowane ponad 12 gramów marihuany. Obaj zostali zatrzymani - informuje młodszy aspirant Katarzyna Biniaszczyk, oficer prasowy policji w Zduńskiej Woli.
20-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jego brat usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat wiezienia. Prokurator wobec rodzeństwa zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów oraz dodatkowo wobec 20-latka zakaz opuszczania kraju. O karach dla braci zdecyduje sąd.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Wczoraj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Komentarze