Apel do Prezydenta RP
Stowarzyszenie FILAR (Formacja Ideowa Ludzi Aktywnego Rozwoju) zorganizowało dziś w Sieradzu konferencję prasową dotyczącą obywatelskiej petycji skierowanej do Prezydenta RP Karola Nawrockiego.
- Chcemy racjonalizacji bicia monety poprzez wycofanie nierentownych nominałów 1 i 2 grosze oraz wprowadzenie zasady zaokrąglania płatności do pełnych 5 groszy, co uprości handel i zredukuje ogromne koszty emisyjne ponoszone przez Skarb Państwa. Nasza inicjatywa to jednak coś więcej niż tylko ekonomia. Postulujemy wpisanie do Konstytucji RP gwarancji prawa do posługiwania się gotówką oraz uznanie złotego za jedyną, niepodważalną walutę Polski. W dobie zagrożeń hybrydowych i postępującej inwigilacji finansowej, fizyczny pieniądz jest jedynym niezawodnym filarem bezpieczeństwa narodowego i wolności obywatelskich, chroniącym przed wykluczeniem osoby starsze oraz te dbające o swoją prywatność - przekazali podczas konferencji w Sieradzu Piotr Sułkowski, prezes Stowarzyszenia FILAR, wiceprezes Daniel Binek, Patryk Franek, koordynator ogólnopolski do spraw zbierania podpisów pod petycją do Prezydenta RP i Andrzej Wachowski z Gminy Błaszki w Powiecie Sieradzkim.
Organizatorzy konferencji przekazali dziś także, że wystąpili do Narodowego Banku Polskiego z pytaniem ile obecnie kosztuje produkcja monet o nominale 1 gr i 2 gr. W odpowiedzi otrzymali informację, że NBP potrzebuje czasu do 20.04.br. po to, by przeanalizować czy w ogóle może udzielić w tej sprawie informacji.
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Komentarze