Apel do Prezydenta RP
Stowarzyszenie FILAR (Formacja Ideowa Ludzi Aktywnego Rozwoju) zorganizowało dziś w Sieradzu konferencję prasową dotyczącą obywatelskiej petycji skierowanej do Prezydenta RP Karola Nawrockiego.
- Chcemy racjonalizacji bicia monety poprzez wycofanie nierentownych nominałów 1 i 2 grosze oraz wprowadzenie zasady zaokrąglania płatności do pełnych 5 groszy, co uprości handel i zredukuje ogromne koszty emisyjne ponoszone przez Skarb Państwa. Nasza inicjatywa to jednak coś więcej niż tylko ekonomia. Postulujemy wpisanie do Konstytucji RP gwarancji prawa do posługiwania się gotówką oraz uznanie złotego za jedyną, niepodważalną walutę Polski. W dobie zagrożeń hybrydowych i postępującej inwigilacji finansowej, fizyczny pieniądz jest jedynym niezawodnym filarem bezpieczeństwa narodowego i wolności obywatelskich, chroniącym przed wykluczeniem osoby starsze oraz te dbające o swoją prywatność - przekazali podczas konferencji w Sieradzu Piotr Sułkowski, prezes Stowarzyszenia FILAR, wiceprezes Daniel Binek, Patryk Franek, koordynator ogólnopolski do spraw zbierania podpisów pod petycją do Prezydenta RP i Andrzej Wachowski z Gminy Błaszki w Powiecie Sieradzkim.
Organizatorzy konferencji przekazali dziś także, że wystąpili do Narodowego Banku Polskiego z pytaniem ile obecnie kosztuje produkcja monet o nominale 1 gr i 2 gr. W odpowiedzi otrzymali informację, że NBP potrzebuje czasu do 20.04.br. po to, by przeanalizować czy w ogóle może udzielić w tej sprawie informacji.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze