Kolejna sesja w bieżącej kadencji
W Urzędzie Miasta Sieradza obradowali dziś radni miejscy. Wśród podejmowanych uchwał m.in. sprawa planowanego remontu boiska ORLIK przy Szkole Podstawowej nr. 4 im. Marii Konopnickiej.
Miasto zabezpieczyło środki finansowe na ewentualny wkład własny do inwestycji. Jeżeli uzyska na tę inwestycję wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki to będzie zobowiązane do wyłożenia ze swego budżetu 0,5 mln zł na remont boiska przy "czwórce".
- W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki naboru wniosków w ramach Programu modernizacji kompleksów sportowych Moje Boisko - ORLIK 2012 Edycja 2026, gmina Miasto Sieradz zamierza ubiegać się o wsparcie przedsięwzięcia pn. "Modernizacja istniejącego kompleksu ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu". Przedsięwzięcie realizowane w latach 2026-2027 roku polegać będzie na wymianie nawierzchni oraz podniesieniu ogrodzenia. W ramach zadania zaplanowano również montaż całorocznej tablicy wyników oraz zakup głośników - czytamy w uzasadnieniu do przedmiotowej uchwały.
W przypadku przyznania dofinansowania, gmina Miasto Sieradz zobowiązana będzie do zabezpieczenia w budżecie środków w wysokości 500.000,00 zł, przy szacowanej całkowitej wartości zadania 1.000.000,00 zł.
Radni procedowali także uchwałę w sprawie wykazu kąpielisk i sezonu kąpielowego na terenie gminy Miasto Sieradz w roku 2026, uchwałę w sprawie przyjęcia ,,Miejskiego Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia dla gminy Miasto Sieradz na lata 2026 - 2030", czy w sprawie przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Miasto Sieradz na rok 2026".
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze