Dzielnicowy czujny także poza służbą
Policjantem jest się nie tylko w czasie pełnienia służby, ale przez całą dobę - potwierdził to dzielnicowy z sieradzkiej komendy sierżant sztabowy Dawid Bartosik, który w drodze na służbę zatrzymał osobę poszukiwaną. Reakcja naszego funkcjonariusza pokazała, że osoby uchylające się od odbycia zasądzonej kary nie mogą liczyć na bezkarność.
20 marca 2026 roku w godzinach południowych, funkcjonariusz jechał na służbę. Na ulicy Bohaterów Września w Sieradzu, zwrócił uwagę na stojącego na chodniku mężczyznę w kapturze. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, już od pierwszej chwili podejrzewał, że może to być osoba poszukiwana.
Gdy podjechał bliżej okazało się, że jego "policyjny nos" nie zawiódł. Potwierdził, że był to znany mu osobiście 41-letni mieszkaniec Sieradza, który wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Natychmiast powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Policjanci przetransportowali 41-latka do sieradzkiej komendy.
Mężczyzna był poszukiwany na podstawie trzech nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Sieradzu w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie zasądzona karę 5 miesięcy i 30 dni pozbawienia wolności.
Ta sytuacja pokazuje, że nie ma skutecznej ucieczki przed odpowiedzialnością. Osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości prędzej czy później wpadają w ręce policjantów i odbywają zasądzone kary. To także przykład, jak ważna jest praca dzielnicowych, wymagająca zaangażowania, doświadczenia i doskonałej znajomości rejonu.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze