Tenis w szkole. Rozpoczął się nabór
"Tenis w szkole" to zadanie z Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli, które będzie prowadzone w kilku szkołach w mieście. Rozpoczął się nabór chętnych do udziału w zajęciach.
Rozpoczął się nabór do programu "Tenis w szkole" realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego. Zadanie polega na organizacji bezpłatnych zajęć nauki gry tenisa ziemnego i dedykowane jest uczniom klas I-III szkół podstawowych w Zduńskiej Woli.
Zadaniem zostanie objętych łącznie 100 uczniów naszych szkół. Cotygodniowe zajęcia zaplanowane zostały w dziesięciu grupach po dziesięciu uczestników. Dla każdej grupy przewidziano łącznie 25 godzin zajęć. Na zakończenie zostanie zorganizowany turniej z nagrodami. Zajęcia trwać będą od 1 kwietnia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów gry w tenisa ziemnego będą odbywały się w:
- Szkole Podstawowej nr 2 w Zduńskiej Woli,
- Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Żeromskiego w Zduńskiej Woli,
- Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli,
- Szkole Podstawowej nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli,
- Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Zduńskiej Woli
Głównym celem zadania jest aktywizacja fizyczna dzieci oraz nabycie podstawowych umiejętności gry w tenisa ziemnego. Program nauki tenisa będzie obejmował między innymi ćwiczenia oswajające z piłką i rakietą, a także naukę uderzeń forhend i bekhend czy technikę woleja.
Dokumenty dotyczące programu "Tenis w szkole" znajdziecie TUTAJ
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.