25.03.2026 10:31:50
Sieradz

Chemioterapia w Sieradzu: pierwsi pacjenci już rozpoczęli leczenie

W Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu, podległym Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego, pierwsi pacjenci rozpoczęli już chemioterapię. Leczenie bliżej domu stało się faktem.

(fot. nasze.fm)

W szpitalu prowadzona jest chemioterapia wstępna, uzupełniająca oraz paliatywna wybranych nowotworów złośliwych. Podawanie leków odbywa się w trybie jednodniowym, w ambulatorium Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Leczenie bliżej pacjenta
Pacjenci mają dostęp do implantacji portów naczyniowych oraz wsparcia psychologa. Całość zaplanowano tak, by leczenie odbywało się w spokojnych, kameralnych warunkach.

Szpital współpracuje z apteką szpitalną Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi, w której przygotowywane są cytostatyki podawane w sieradzkiej placówce. To zapewnia bezpieczeństwo i wysokie standardy terapii.

- Możliwe jest u nas leczenie różnych nowotworów złośliwych. Zapraszamy na konsultacje onkologiczne w czwartki, po wcześniejszym uzgodnieniu godziny i terminu z osobą koordynującą opiekę nad pacjentami. Po wstępnej kwalifikacji omawiane są z pacjentem możliwości dalszego leczenia, a następnie ustalany jest kolejny termin podania leków - mówi lekarz Joanna Kubicka-Wołkowska.

Rejestracja przez telefon

W sprawie rejestracji na pierwszą wizytę można kontaktować się z Urszulą Płoską-Kachel, koordynator chemioterapii, pod numerem telefonu 503 050 753.

Kwalifikacja do leczenia odbywa się w każdy czwartek w Poradni Onkologicznej na I piętrze, w gabinecie D136. To wtedy lekarze rozmawiają z pacjentem o możliwościach terapii i ustalają kolejne kroki.

Choroba nowotworowa to ogromne wyzwanie, a konieczność częstych dojazdów tylko je potęguje. Leczenie na miejscu oznacza mniej stresu, mniej zmęczenia i więcej sił na to, co najważniejsze - na powrót do zdrowia.

Zdrowie to priorytet
Rozwój nowoczesnego leczenia w szpitalach podległych Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego jest możliwy m.in. dzięki wsparciu z budżetu województwa łódzkiego. W 2026 roku na ochronę zdrowia przeznaczono 256 milionów złotych. Znaczna część tych środków trafi bezpośrednio do placówek medycznych - 100 milionów złotych zostanie przeznaczonych m.in. na rozwój infrastruktury oraz zakup nowoczesnego sprzętu.

Samorząd inwestuje również w profilaktykę. 5,7 miliona złotych przeznaczono na programy profilaktyczne, które pomogą mieszkańcom regionu wcześniej wykrywać choroby i skuteczniej o siebie dbać.

mka / źródło: UMWŁ

Komentarze

do Meg
26.03.2026 21:16:33
Musiałaś mieć wyjątkowego pecha albo bardzo długo leciała Ci chemia i spychali Cię na sam koniec, żebyś nie blokowała fotela. Szczerze bardzo mi przykro, że Cię to spotkało. Jako osoba towarzysząca woziłem przez kilka lat pacjenta do Tomaszowa i również musieliśmy się stawić na 7 ale wszystko trwało maksymalnie do 14. Wyniki można zrobić dzień wcześniej w swoim mieście i wtedy nie ma potrzeby zrywać się z samego rana.
Fundament kłamstwa
26.03.2026 17:46:29
Likwidowali całe oddziały aby utworzyć w to miejsce duży oddział chemioterapi z pielęgniarkami i odziałową a ustawili 5 łóżek pod ścianą z pielęgniarką z doskoku. Dosyć już tego Tuska w tym kraju. Tak upodlić obywateli i Polskę. Wszystko na opak, zero prawdy, obłuda kłamstwa manipulacje... jeszzcze półtora roku...
Meg
26.03.2026 15:17:26
W Łodzi wcale nie jest tak ekspresowo jak się co niektórym wydaje, leczyłam się dziesięć lat temu i zawsze spędzałam tam cały dzień. Wyjazd przed godziną szóstą bo trzeba było zrobić wyniki, potem do południa oczekiwanie na wizytę u lekarza następnie czekanie na chemię. Chyba jestem pechowcem bo często dla mnie dostarczano na samym końcu, zdarzało się że opuszczałam szpital już po dwudziestej, a jeszcze trzeba było dojechać do Sieradza. Dla mnie i bliskiej mi osoby która mnie zawoziła to był koszmar. I do tego jeszcze te niezmierzone tłumy chorych.
Ksiąze
26.03.2026 00:27:01
A co z diabetologia i nefrologia robimy nie gadamy fotek sobie nie zrobiliście
JW
25.03.2026 19:49:19
Panie dyr. Walczak odpowie Pan na pytanie w sprawie opłat za parking czy brak Panu odwagi. I jeszcze jedno. Część przychodni jest dostępnych tylko z poziomu placu wewnętrznego szpitala np. poradnia leczenia bólu. Jak ma się tam dostać pacjęt któremu ból sprawia np. chodzenie. Wjazd dla Pana Walczaka jest możliwy bo ma przepustkę, a pacjęt musi postawić samochód na parkingu zewnętrznym przejść 200 - 300 m do poradni i po wizycie wyjść i pokonać drogę do automatu zapłaty (lokalizacja przy wejściu do budynku przychodni szpitalnych i dostac się do swojego samochodu. Takie to ułątwienie wymyślił sieradzki szpital z chęci zarobku, bedzie na premię dla pomysłodawców. Może Rzecznik praw pacjęta zabierze głos w tej sprawie.
do 123
25.03.2026 18:36:51
Tak czeka się ale godzinę a nie 5 czy 6 godzin. To jest dopiero męczarnia dla ludzi. W tym czasie w Łodzi wychodzisz i wracasz z czystą głową że kolejny cykl za sobą.
123
25.03.2026 14:00:26
Tak mogą komentować tylko ci których nigdy nie dopadła ta najgorsza z chorób. To bardzo ważne żeby pacjenci mogli brać chemię na miejscu. A swoją drogą w Łodzi też czeka się na preparaty, bo zawsze musi to przygotować laboratorium. Życzę powrotu do zdrowia wszystkim pacjentkom.
Pacjent
25.03.2026 13:26:14
Współpraca z apteką w Łodzi oznacza, że zanim zostanie podany lek trzeba się pół dnia wysiedzieć i wyczekać, aż transport przywiezie chemię. Też mi komfort....
BUDYNEK JEST DUZY
25.03.2026 12:03:45
A TERAZ BEDZIE OKAZJA DO ZATRUDNIENIA KOLEJNYCH 3 OSÓB Z UŚMIECHNIĘTEJ POLSKI DO ADMINISTRACJI.
Si
25.03.2026 11:22:48
Tak trochę z innej beczki Czy jeżeli pozostawię samochód na parkingu szpitalnym na czas wizyty w przychodni a Doktor zacznie przyjmować pacjentów z opróżnianiem lub kolejka będzie jak kto przyszedł a nie na godziny wyznaczone przy rejestracji to też mam zapłacić za parkowanie które się przedłożyło z winy szpitala.

Więcej informacji

region

Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą

Wczoraj, 22:17:33

Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.

0
Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Wczoraj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Wczoraj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

9
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
01:55
Niebo złote ci otworzę
Ewa Demarczyk
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...