IV Konferencja Sołtysów Ziemi Łódzkiej w Sędziejowicach
Gmina Sędziejowice będzie gospodarzem IV Konferencji Sołtysów Ziemi Łódzkiej, która odbędzie się w 11 kwietnia 2026 r. (sobota) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach-Kolonii. Wydarzenie to będzie okazją do wymiany doświadczeń, podnoszenia kompetencji oraz integracji przedstawicieli sołectw z całego regionu.
Program konferencji obejmuje szereg interesujących tematów i paneli dyskusyjnych, w tym m.in.:
- nowości w prawie sołeckim
- wsparcie środowisk sołeckich przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
- budowanie zespołu w sytuacjach kryzysowych
- zarządzanie kryzysowe na przykładzie nawałnicy w Gminie Sędziejowice
- możliwości pozyskiwania środków na działalność sołectw
- debatę "Od zebrania wiejskiego do zarządzania gminą"
- prezentację dobrych praktyk oraz inicjatyw lokalnych.
W programie przewidziano również występy artystyczne zespołów "Ziemia Sędziejowicka" oraz "Dzieci z Doliny Grabi".
Początek wydarzenia o godz. 10:00 (rejestracja uczestników na miejscu w godz. 9:00-10:00).
Organizatorzy przewidują udział około 200 sołtysów oraz członków rad sołeckich.
Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez formularz dostępny pod adresem: https://tiny.pl/hgvj_8v5q
Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej, a także przy udziale licznych partnerów i instytucji wspierających rozwój obszarów wiejskich.
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Komentarze