27.03.2026 10:52:25
Sieradz

Bezpieczne przejścia na ul. 3 Maja

Miasto Sieradz złożyło wniosek o dofinansowanie projektu pt. "Bezpieczne przejścia na ul. 3 Maja w Sieradzu - inwestycja w ochronę pieszych" w ramach Rządowego programu "Razem bezpieczniej" na lata 2025-2028

(fot. arch. Urząd Miasta Sieradza)

- Projekt jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców, w tym w szczególności rodziców dzieci z Przedszkola Reksio w Sieradzu. Naszym celem jest fizyczna poprawa bezpieczeństwa poprzez nowoczesne rozwiązania inżynieryjne - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Przedsięwzięcie polega na kompleksowej poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w dwóch kluczowych punktach ul. 3 Maja w Sieradzu. Działania obejmują:

- budowę chodnika przy ul. 3 Maja łączącego nowe przejście dla pieszych z chodnikiem przy ul. Harcerskiej o powierzchni 100 m kw. co fizycznie odseparuje pieszych od ruchu kołowego i wyeliminuje konieczność poruszania się poboczem;
- budowę nowego przejścia dla pieszych przy ul. 3 Maja na wysokości ul. Harcerskiej: Wyznaczenie nowego punktu przekraczania jezdni spowoduje poprawę dostępności komunikacyjnej i wzrost bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie;
- modernizację istniejącego przejścia na wysokości WORD i Szpitala Wojewódzkiego: doposażenie istniejącej infrastruktury w celu podniesienia standardów bezpieczeństwa
- systemy ostrzegawcze na obu przejściach: montaż punktowych elementów odblaskowych typu "kocie oczka" w nawierzchni jezdni, instalacja aktywnych znaków D-6 oraz instalacja oświetlenia LED.

- Analizy statystyczne oraz diagnoza lokalnych zagrożeń wykazały, że ul. 3 Maja wymaga dodatkowych zabezpieczeń, aby chronić najbardziej wrażliwych uczestników ruchu. Dzięki realizacji projektu nie tylko ograniczymy ryzyko wypadków, ale także wzmocnimy lokalne poczucie bezpieczeństwa - dodaje prezydent.

Ulica 3 Maja charakteryzuje się szczególnie dużym natężeniem ruchu pieszego i samochodowego oraz zwiększoną liczbą użytkowników, bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie przejść znajdują się ważne obiekty użyteczności publicznej, generujące codzienny intensywny ruch pieszy:

- Szpital Wojewódzki, nocna i świąteczna pomoc doraźna, poradnie specjalistyczne, wejście na SOR oraz wjazd i wyjazd dla pogotowia ratunkowego,
- filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego,
- Dom Pomocy Społecznej,
- przedszkole niepubliczne,
- prywatna szkoła języków obcych
- Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
- bursa dla młodzieży.

Całkowita wartość projektu: 150 000,00 zł
Wnioskowana kwota dotacji: 120 000,00 zł

bp / źródło: Urząd Miasta Sieradza

Komentarze

do nick
27.03.2026 20:19:37
Mój błąd nie doczytałem, że chodzi o Reymonta. Przepraszam!
do nick
27.03.2026 17:04:38
Jedno przejście przy skrzyżowaniu z Sarańską, drugie przy żabce, zróbmy jeszcze przy dino i POW stoi w korku do ronda. Pomyśl troszkę.
Sieradzmen
27.03.2026 14:36:03
To może za jednym zamachem zróbcie również chodnik wzdłuż DPS do końca asfaltu na ul. 3 Maja Ludzie muszą chodzić tam po jezdni żeby dojść do Zielonego Osiedla i dalej do domków.
nick
27.03.2026 13:42:19
Do powiatowego zarządu dróg: czy tylko mi wydaje się, że przydałoby się przejście dla pieszych na ul. Reymonta w pobliżu sklepu Dino? Nie wszyscy poruszają się samochodami, więc skoro wyraziliście zgodę na zjazd do sklepu, to może wypadałoby zadbać również o pieszych i zainwestować w puszkę farby i dwa znaki drogowe? Chciałbym doczekać czasów, gdzie urząd zarządzający ulicą, chodnikiem czy ścieżką rowerową sam wpadnie na pomysł jak coś poprawić, a nie tylko na podstawie sygnałów od mieszkańców....
123
27.03.2026 13:08:40
Wokoło szpitala przydałby się parkingi. Ludzie ze wsi parkują po osiedlach mimo, że są tabliczki, teren prywatny, zakaz wjazdu czy też parking należący do wspólnoty mieszkaniowej. Niedziela, parking przed szpitalem pusty i tak się ryją w osiedla. Parking kosztuje ale wszystko teraz kosztuje nie ma nic za darmo. Ludzie ze wsi nauczyli się, że ciągle coś dostają i tego są efekty. Do Łodzi pojedzie czy do innego miasta wszędzie musi zapłacić za parking.

Więcej informacji

region

Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą

Wczoraj, 22:17:33

Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.

0
Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Wczoraj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Wczoraj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

9
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
01:55
Niebo złote ci otworzę
Ewa Demarczyk
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...