Bezpieczne przejścia na ul. 3 Maja
Miasto Sieradz złożyło wniosek o dofinansowanie projektu pt. "Bezpieczne przejścia na ul. 3 Maja w Sieradzu - inwestycja w ochronę pieszych" w ramach Rządowego programu "Razem bezpieczniej" na lata 2025-2028
- Projekt jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców, w tym w szczególności rodziców dzieci z Przedszkola Reksio w Sieradzu. Naszym celem jest fizyczna poprawa bezpieczeństwa poprzez nowoczesne rozwiązania inżynieryjne - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Przedsięwzięcie polega na kompleksowej poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w dwóch kluczowych punktach ul. 3 Maja w Sieradzu. Działania obejmują:
- budowę chodnika przy ul. 3 Maja łączącego nowe przejście dla pieszych z chodnikiem przy ul. Harcerskiej o powierzchni 100 m kw. co fizycznie odseparuje pieszych od ruchu kołowego i wyeliminuje konieczność poruszania się poboczem;
- budowę nowego przejścia dla pieszych przy ul. 3 Maja na wysokości ul. Harcerskiej: Wyznaczenie nowego punktu przekraczania jezdni spowoduje poprawę dostępności komunikacyjnej i wzrost bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie;
- modernizację istniejącego przejścia na wysokości WORD i Szpitala Wojewódzkiego: doposażenie istniejącej infrastruktury w celu podniesienia standardów bezpieczeństwa
- systemy ostrzegawcze na obu przejściach: montaż punktowych elementów odblaskowych typu "kocie oczka" w nawierzchni jezdni, instalacja aktywnych znaków D-6 oraz instalacja oświetlenia LED.
- Analizy statystyczne oraz diagnoza lokalnych zagrożeń wykazały, że ul. 3 Maja wymaga dodatkowych zabezpieczeń, aby chronić najbardziej wrażliwych uczestników ruchu. Dzięki realizacji projektu nie tylko ograniczymy ryzyko wypadków, ale także wzmocnimy lokalne poczucie bezpieczeństwa - dodaje prezydent.
Ulica 3 Maja charakteryzuje się szczególnie dużym natężeniem ruchu pieszego i samochodowego oraz zwiększoną liczbą użytkowników, bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie przejść znajdują się ważne obiekty użyteczności publicznej, generujące codzienny intensywny ruch pieszy:
- Szpital Wojewódzki, nocna i świąteczna pomoc doraźna, poradnie specjalistyczne, wejście na SOR oraz wjazd i wyjazd dla pogotowia ratunkowego,
- filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego,
- Dom Pomocy Społecznej,
- przedszkole niepubliczne,
- prywatna szkoła języków obcych
- Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
- bursa dla młodzieży.
Całkowita wartość projektu: 150 000,00 zł
Wnioskowana kwota dotacji: 120 000,00 zł
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze