W wielkanocnym klimacie
To kolejny rok, gdy Sieradzkie Stoły Wielkanocne przyciągnęły do sali konferencyjnej C Starostwa Powiatowego w Sieradzu tłumy mieszkańców miasta i regionu. Można było poczuć magię nadchodzących świąt.
Jak zawsze nie zabrakło tradycji, lokalnej kultury ludowej i smaków regionu. W sali konferencyjnej starostwa prezentowały się koła i stowarzyszenia kobiet wiejskich z całego powiatu sieradzkiego. Stoły uginały się od tradycyjnych wielkanocnych potraw i ozdób. Jak zwykle wszelakich pyszności można było popróbować, ale też zrobić przedświąteczne zakupy.
- To już nasza tradycja, że co roku na tydzień przed Wielkanocą spotykamy się tu, by poczuć magię tych świąt i integrować się przy pysznych potrawach charakterystycznych właśnie dla ziemi sieradzkiej. Wędliny, żurki, ciasta, wiele innych potraw i ręcznej roboty świąteczne ozdoby pokazują jakim bogactwem i zarazem różnorodnością cieszą się gminy wchodzące w skład naszego powiatu. Nas organizatorów raduje ogromna frekwencja, która towarzyszy temu wydarzeniu już od jego pierwszej edycji. Już myślimy o tym co będzie w tym miejscu za rok - mówił Mariusz Bądzior, starosta sieradzki.
Jak co roku nie zabrakło na "stołach" występów artystycznych wprowadzających wszystkich uczestników w świąteczną atmosferę. Główni organizatorzy wydarzenia to Starosta Sieradzki oraz Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Sieradzu. W wydarzenie zaangażował się też Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze