Zwłoki w stawie
Poranna tragedia w centrum Sieradza. Dziś przed godziną 7:00 przypadkowi świadkowie zauważyli pływające w stawie przy Urzędzie Miasta Sieradza zwłoki mężczyzny.
Wezwany przez służby na miejsce zdarzenia lekarz potwierdził zgon tego człowieka. Ciało mężczyzny w wieku około 50 lat wyciągnęli na brzeg strażacy.
- Przed godziną 7 otrzymaliśmy dziś zgłoszenie, że osoba postronna odnalazła plecak oraz ubrania przy Skwerze Miast Partnerskich. Zgłaszała sprawę z podejrzeniem, że ktoś mógł się utopić. Ta sytuacja faktycznie się potwierdziła. Po przyjeździe na miejsce wraz z naszą grupą wodno - nurkową znaleźliśmy pływające w stawie ciało człowieka. Wyciągnęliśmy je na brzeg i przekazaliśmy policjantom. Z uwagi na stan tego ciała odstąpiliśmy od czynności medycznych - mówi st. kpt. Krzysztof Ignaczak z Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.
Swoje czynności w tej sprawie prowadzą sieradzcy policjanci pod nadzorem prokuratury. Będą ustalali okoliczności tej tragedii.
- Potwierdzam, że prowadzimy w tej sprawie śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Będziemy też ustalali tożsamość tego mężczyzny - przekazuje asp. szt. Agnieszka Kulawiecka z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Miejsce zdarzenia zabezpieczyli także strażnicy miejscy.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze