Sesja i społeczna interwencja
W piątek 27.03. br. w Sieradzu odbyła się kolejna w bieżącej kadencji sesja Rady Powiatu Sieradzkiego. W obradach uczestniczyła grupa mieszkańców gminy Brąszewice, którzy ze specjalnym oświadczeniem i transparentami przyjechali wyrazić swe wsparcie dla Katolickiej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Dom Światełko" w Godynicach.
Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Sieradzu nadzoruje postępowanie w sprawie znęcania fizycznego i psychicznego w tejże placówce nad jej wychowankami, to jest o czyn z art. 207 par. 1 k.k. Efektem tego postępowania stało się m.in. odsunięcie trzech osób od wykonywania pracy.
Całej sprawie przyglądają się mieszkańcy Godynic i okolic, którzy podczas sesji wyrazili zdecydowane poparcie dla dyrekcji oraz pracowników "Domu Światełko".
- Jako mieszkańcy czujemy się w obowiązku wyrażenia swojej opinii i spostrzeżeń na temat szeroko zakrojonych działań wokół tej placówki. Funkcjonuje ona na naszym terenie ponad ćwierć wieku. Jest częścią naszej społeczności, gminy i powiatu. Wokół tego domu, dyrektora i pracowników narasta dziwna atmosfera nieżyczliwości, pomówień i oskarżeń. Trudnych do zrozumienia decyzji i działań organu nadzoru, to jest Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu oraz Starostwa Powiatowego w Sieradzu. Jesteśmy zbulwersowani informacjami, które przekazują media. Żyjemy w tym środowisku i dobrze je znamy. Rozpowszechnianie informacji o rzekomym znęcaniu się nad dziećmi jest krzywdzące dla dzieci, ich opiekunów i zaburza prawidłowe funkcjonowanie placówki - mówiła Grażyna Dobruchowska reprezentująca protestujących mieszkańców gminy Brąszewice.
Na ręce starosty sieradzkiego przekazała też listę poparcia mieszkańców Godynic i okolic dla dyrekcji oraz pracowników "Domu Światełko", na której widnieje 500 podpisów. W rozmowie z mediami Mariusz Bądzior odmówił komentarza do całej sprawy tłumacząc, że nie będzie się do niej odnosił, dopóki nie zakończy się wspomniane wyżej postępowanie nadzorowane przez prokuraturę.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze