II edycja Targów Zdrowia - profilaktyka i zdrowotne nowości!
Po ubiegłorocznym sukcesie, który udowodnił, jak bardzo nasz region potrzebuje przestrzeni dedykowanej zdrowiu, z podwojoną energią rozpoczynamy tworzenie II Regionalnych Targów Zdrowia. Wydarzenie łączy profilaktykę, edukację i bezpośredni dostęp do specjalistów.
Regionalne Targi Zdrowia to unikalna inicjatywa w regionie, której misją jest promocja profilaktyki, zdrowego stylu życia oraz ułatwienie bezpośredniego dostępu do badań i profesjonalnych porad medycznych.
Targi odbędą się w niedzielę 26 kwietnia w Galerii Dekada w Sieradzu ( ul. Wojska Polskiego 11 ) w godzinach od 10:00 do 18:00.
Organizatorami wydarzenia jest Grupa "Nasze" : Nasze Radio obchodzące 30-lecie, Nasze Radio Nostalgicznie i portal nasze.fm.
Patronem wydarzenia został prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała, a sponsorem głównym Centrum Medyczne Alfa z Sieradza. Partnerem Targów jest gościnna Galeria Dekada. Na ten moment udział w targach potwierdziło dwunastu wystawców. Jednocześnie trwają zapisy dla kolejnych , które chcą włączyć się w to wydarzenie.
Nieodłącznym elementem tegorocznej edycji będzie troska o zdrowie mieszkańców regionu.
Kobiety w wieku 45-74 lata, które przez ostatnie 24 miesiące nie miały mammografii, będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mammobus będzie podstawiony przed wejściem do Galerii Dekada.
Zapisy na mammografię przyjmowane są pod numerem telefonu 42 254 64 17 oraz przez stronę internetową medica.org.pl. Do rejestracji niezbędne jest przygotowanie numeru PESEL oraz numeru telefonu.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału zarówno w badaniach, jak i w wydarzeniu, które zapowiada się jako jedno z najważniejszych spotkań poświęconych zdrowiu w regionie.
Zapraszamy do współpracy przy Targach - masz firmę z szeroko rozumianej branży medycznej, zdrowotnej - zadzwoń , porozmawiajmy o możliwościach promocji 43 822 11 11. Możesz też napisać do nas na adres reklama@nasze.fm.
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.