Nauczyciel w areszcie, ma poważne zarzuty
Do aresztu tymczasowego trafił kilka dni temu nauczyciel jednej ze szkół podstawowych w Sieradzu. 37-latek usłyszał zarzut udzielania niepełnoletniemu substancji psychotropowej w zamian za korzyść osobistą w postaci intymnego spotkania.
- Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec 37-letniego mieszkańca Sieradza, któremu został ogłoszony zarzut udzielania niepełnoletniemu substancji psychotropowej w postaci mefedronu w bliżej nieokreślonej ilości, jednak nie mniej niż jednej dawki wystarczającej do odurzenia, w zamian za korzyść osobistą w postaci intymnego spotkania. W śledztwie gromadzona jest dokumentacja od operatorów sieci komórkowych, dane teleinformatyczne, przesłuchiwani świadkowie. Przeprowadzono w miejscu zamieszkania podejrzanego przeszukania i oględzinom poddano zabezpieczone nośniki elektroniczne - mówi prokurator Jolanta Szkilnik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.
Jak informuje prokuratura - dotychczasowe ustalenia wykluczają, by zachowania podejrzanego miały jakikolwiek związek z wykonywaną przez niego pracą w instytucji samorządowej. Jednocześnie niezwłocznie o zakresie zarzutu jaki ogłoszono Piotrowi M. został powiadomiony jego służbowy przełożony.
- W śledztwie intensywnie gromadzone są materiały dowodowe, by wszechstronnie wyjaśnić okoliczności zdarzeń oraz ustalić, czy zachowania przestępcze podejrzany kierował wobec innych pokrzywdzonych poza dotychczas ustalonym. Podejrzany odniósł się do zarzutu i wyjaśniał, przestawiając swoją wersję zdarzeń. Podane okoliczności będą w śledztwie procesowo weryfikowane - dodaje prok. Szkilnik.
Art. 59 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest przepisem penalizującym udzielanie środków odurzających, lub substancji psychotropowych małoletniemu. To także ułatwianie ich użycia, bądź nakłanianie małoletniego do użycia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czy też osobistej. W Polsce jest to surowo karane przestępstwo zagrożone karą od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze