Policyjne działania "Trzeźwy Poranek"
Policjanci ruchu drogowego wszystkich komend włączyli się w wojewódzkie działania "Trzeźwy poranek", których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie nietrzeźwych kierujących.
Na terenie powiatu sieradzkiego funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 477 kierujących. Działania te mają charakter cykliczny i są prowadzone regularnie. Niestety, mimo licznych kontroli i apeli, na drogach naszego powiatu wciąż pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy.
W ostatnich dniach policjanci zatrzymali aż 6 kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista to 52-letni kierujący Toyotą, który 30.03.br. stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w przepust. Badanie wykazało ponad 2,7 promila alkoholu.
Z kolei 29.03.br. w miejscowości Strzałki (gm. Burzenin) 51-latek kierował Fiatem, mając prawie 2 promile alkoholu oraz dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, w tym dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
W dn. 28.03.br. 46-letni kierowca zatrzymany dzięki interwencji świadków, którzy zgłosili, że od miejscowości Burzenin w kierunku Sieradza jedzie Opel, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu, W okolicach msc. Okręglica policjanci dali mężczyźnie sygnały to zatrzymania. Niestety kierowca zignorował polecenia policjantów I zaczął uciekać. Chwilę później został zatrzymany w policyjnym pościgu. Okazało się, że 46- letni sieradzanin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Konsekwencje prawne za niezatrzymanie się do kontroli drogowej to do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów do 5 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą również surowe konsekwencje finansowe, a w niektórych przypadkach sąd może orzec przepadek pojazdu.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze