Posesja. W programie o bieżących sprawach gminy Wróblew
Pozimowe sprzątanie gminnych dróg i chodników, tegoroczne najważniejsze inwestycje drogowe, czy zaplanowane na bieżący rok wydarzenia kulturalne i plenerowe. W samorządowym programie Posesja na antenie rozgłośni Nasze Radio gościł dziś wójt Wróblewa (pow. sieradzki).
Zgodnie z formułą audycji Tomasz Woźniak odpowiadał na pytania przygotowane przez dziennikarzy rozgłośni, a potem na wybrane spośród nadsyłanych przez słuchaczy poprzez portal nasze.fm. Odniósł się m.in. do kwestii sprzątania dróg i chodników po zimie.
- Z tymi pracami jesteśmy już mocno zaawansowani. Zamiatarki były już na przykład we wszystkich miejscowościach, w których mamy gminne chodniki. Nasze drogi polne będące dojazdami do nawet pojedynczych posesji są porządkowane. No, ale to też bardzo dużo prac przy naszych budynkach użyteczności publicznej. Wykonujemy tam również pierwsze prace ogrodnicze - podkreślił na radiowej antenie T. Woźniak.
Tematem dosłownie na czasie było Społeczne Kółko Rolnicze Wróblew i wyprzedaż nadmiernych zapasów paliwa po 5 zł za litr. Był to jednak żart na Prima Aprilis.
- Nasze Społeczne Kółko Rolnicze we Wróblewie to taki relikt jeszcze z okresu PRL. Dawno nie funkcjonuje, ale zostało nam ponad 250 beczek o pojemności 150 l każda z olejem napędowym do maszyn rolniczych. Czas się tego w końcu pozbyć, a że po tylu latach magazynowania nie mamy gwarancji co do jakości paliwa to chcemy je sprzedać chętnym rolnikom w preferencyjnej cenie. Spodziewamy się, że chętnych może być sporo, dlatego sprzedaż będzie w systemie jedna beczka na jednego chętnego na paliwo. Zapraszamy na plac przy urzędzie gminy w godzinach pracy - powiedział T. Woźniak.
Ten rok we Wróblewie to także gminne wydarzenia plenerowe kulturalne oraz plenerowe zaplanowane w tej gminie. Gość programu Posesja zachęcał m.in. do udziału w kolejnej edycji amatorskiego biegu pn. Wróblewska EkoDycha, czy tradycyjnych już Dniach Wróblewa z koncertami gwiazd polskiej estrady. Zachęcał ponadto do korzystania z oferty Gminnego Domu Kultury we Wróblewie, do którego nowej siedziby ściągają tłumy mieszkańców gminy i regionu.
Cała rozmowa z Tomaszem Woźniakiem do posłuchania w odtwarzaczu na portalu nasze.fm.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze