16-latek uciekał na quadzie przed policjantami
Policjanci sieradzkiej drogówki po pościgu zatrzymali 16-latka kierującego quadem. Nieletni nie posiadał uprawnień do kierowania i przewoził swojego kolegę, który nie miał kasku. Uciekając przed policją 16-latek wielokrotnie złamał prawo. Tłumaczył, że chciał uniknąć konsekwencji bo za parę dni zdaje egzamin na prawo jazdy. Teraz sprawą nastolatków zajmie się Sąd Rodzinny.
1 kwietnia 2026 roku po godzinie 9.00 policjanci sieradzkiej drogówki patrolując teren Złoczewa, zobaczyli, że na ulicy Lututowskiej kierujący quadem przewozi pasażera bez kasku. Natychmiast pojechali w jego kierunku i zobaczyli, że pojazd nie ma tablic rejestracyjnych. Na widok radiowozu kierujący quadem gwałtownie przyspieszył.
Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zasygnalizowali kierowcy zatrzymanie pojazdu. Ten jednak nie reagował i kontynuował ucieczkę ulicami Złoczewa, po czym zjechał w pole. Z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy, kierujący quadem i pasażer zaczęli uciekać. Po chwili kiedy zobaczyli policjantów zatrzymali się. Mundurowi ustalili ich tożsamość. Byli to dwaj 16 - latkowie, mieszkańcy gminy Złoczew. Obydwaj byli trzeźwi.
Okazało się, że kierujący quadem nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd był niedopuszczony do ruchu. 16-latek tłumaczył policjantom, że uciekał chcąc uniknąć konsekwencji, ponieważ za kilka dni zdaje egzamin na prawo jazdy. Nastolatek ma na swoim koncie szereg przewinień.
Odpowie on za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Uciekając przed policją popełnił również szereg innych wykroczeń, stwarzając duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jechał środkiem drogi zmuszając kierowcę pojazdu dostawczego do zjechania na pobocze, aby uniknąć zderzenia. Ponadto wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle oraz przewoził pasażera, który nie posiadał kasku. Czyn karalny dotyczący braku wymaganego kasku popełnił również 16-letni pasażer quada. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nastolatków.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze