Miał narkotyki i prowadził na zakazach
Przekroczenie prędkości przez kierowcę BMW, miało nieoczekiwany finał... mężczyzna trafił za kratki. 22-latek wpadł w ręce policjantów sieradzkiej drogówki, kiedy przekroczył dopuszczoną prędkość o 20 km/h. Okazało się, że ma on dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, posiada narkotyki i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. dożywotni za
1 kwietnia 2026 roku około godziny 11.00 policjanci sieradzkiej drogówki kontrolując prędkość na ulicy Reymonta, ujawnili że kierowca BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o 20 km/h. Kierujący na widok policjantów zawrócił i skręcił w boczną uliczkę. Policjanci pojechali za nim i zobaczyli, że zatrzymał pojazd obok jednej z posesji.
Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Na pytanie policjantów czemu zawrócił, odpowiedział, że musiał podjechać po swojego kolegę. Sprawdzenie w policyjnych bazach zdradziło powód jego zdenerwowania. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
To jednak nie wszystkie przewinienia 22-latka. W wyniku kontroli osobistej policjanci ujawnili w jego odzieży woreczek foliowy z suszem roślinnym i akcesoria do zażywania narkotyków. Wstępne badanie potwierdziło, że była to marihuana. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę więzienia.
22-latek odpowie za złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, posiadanie środków odurzających i nie wykluczone, że również za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęły punkty karne.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze