Droga wojewódzka nr 482 w Zduńskiej Woli zmienia się etapami
W Zduńskiej Woli trwają prace przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 482. Inwestycja jest realizowana etapami. Mieszkańcy mogą już zauważyć pierwsze efekty prac.
Na skrzyżowaniach ulic Łódzkiej ze Struga i Konwaliową robotnicy przygotowują jezdnię do położenia asfaltu, budują kanalizację i usuwają kolizje z istniejącymi sieciami podziemnymi.
Na skrzyżowaniu z ulicą Kilińskiego prowadzone są prace rozbiórkowe, trwa budowa kanalizacji deszczowej oraz likwidacja kolizji z wodociągiem.
Z kolei odcinki między ulicami Ceramiczną a Cegielnianą oraz Karsznicką a Nowomiejską są gotowe do położenia kolejnej warstwy asfaltu.
Aktualny etap obejmuje czterokilometrowy odcinek od skrzyżowania ul. Łaskiej z ul. Karsznicką do ul. Łódzkiej (między ulicami Królewską i Dąbrowskiego). W ramach inwestycji powstanie pięć nowych rond, dodatkowe pasy do skrętu, drogi pieszo-rowerowe, chodniki oraz nowe oświetlenie. Przebudowane zostaną także zjazdy, sieci podziemne i system odwodnienia.
Jest to kontynuacja prac rozpoczętych w 2023 roku, kiedy zmodernizowano fragment ul. Łódzkiej od ronda na skrzyżowaniu Ogrodowej i Szadkowskiej do ul. Mostowej. Wówczas powstało 1,05 km nowej jezdni, rondo na skrzyżowaniu Łódzkiej i Getta Żydowskiego, chodniki, droga rowerowa, ekrany akustyczne oraz nowoczesne oświetlenie. Zmodernizowano też sieci elektroenergetyczne, teletechniczne, wodociągowe i gazowe.
Wartość obecnego projektu FEŁ 2021-2027 wynosi ponad 76 mln zł, z czego 62,2 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.
Wykonawcą jest inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego, a zakończenie wszystkich prac planowane jest w 2027 roku.
Więcej informacji
Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9
Dzisiaj, 11:57:44
Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.
Przedszkolaki z Wróblewa odwiedziły Nasze Radio
Dzisiaj, 11:40:37
Dziś naszą redakcję odwiedziły dzieci z Przedszkola we Wróblewie. W wycieczce uczestniczyły grupy "Wróbelki" oraz "Biedronki". Przedszkolaki miały okazję zajrzeć za kulisy naszej pracy i poznać zawód prezentera radiowego. Dzieci zwiedziły studio, zobaczyły, jak powstają audycje oraz dowiedziały się, na czym polega codzienna praca w radiu.
Łódzkie dla młodzieży. 250 tysięcy złotych na wsparcie dla młodzieżowych rad
Dzisiaj, 10:56:27
O pieniądze z nowego programu mogą się starać gminy i powiaty, w których działają młodzieżowe rady. Program ma za zadanie wesprzeć i upowszechnić ideę samorządności, zwłaszcza wśród młodzieży, rozwinąć postawy społeczne i obywatelskie, zwiększyć aktywność młodych mieszkańców naszego regionu oraz wzmocnić działania młodzieżowych rad.
