Burmistrz Szadku po ślubowaniu
Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy i Miasta Szadek nowo wybrany burmistrz Gminy i Miasta Szadek Łukasz Wilczyński, złożył uroczyste ślubowanie - oficjalnie obejmując urząd.
W swoim przemówieniu Burmistrz zwrócił także uwagę na znaczenie sportu i edukacji. Zapowiedział kontynuację inwestycji w jednostki podległe oraz aktywne wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich czy Ochotniczych Straży Pożarnych.
Burmistrz podkreślił także znaczenie zdrowia, ochrony środowiska i rozwoju mieszkalnictwa.
Nie zabrakło także deklaracji dotyczących wspierania lokalnej gospodarki. Jak zaznaczył Łukasz Wilczyński, Gmina i Miasto ma być miejscem przyjaznym dla przedsiębiorców i inwestorów, a dobra infrastruktura, sprawnie działający urząd oraz otwartość na dialog z biznesem mają sprzyjać powstawaniu nowych miejsc pracy.
Łukasz Wilczyński podziękował osobom, które przez lata budowały siłę lokalnego samorządu. Szczególne słowa wdzięczności skierował także do swojej rodziny i przyjaciół za wsparcie i wyrozumiałość.
Zaproszeni goście złożyli serdeczne gratulacje nowo wybranemu Burmistrzowi i zadeklarowali dalszą efektywną współpracę z Gminą i Miastem Szadek.
Nowemu Burmistrzowi Gminy i Miasta Szadek życzymy wielu sukcesów w pracy samorządowej, dobrej współpracy z Radą Gminy, sołtysami oraz mieszkańcami, a także wielu trafnych decyzji służących dalszemu rozwojowi gminy i poprawie jakości życia jej mieszkańców.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze