10.04.2026 14:56:01
Sieradz

Świadkowie nie pozostali obojętni na zagrożenie - ujęli nietrzeźwych kierowców

Godną naśladowania postawą wykazali się świadkowie, który ujęli nietrzeźwych kierowców. 34- latka z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu kierowała Oplem. U zatrzymanego w gminie Błaszki 20-latka kierującego Audi alkomat wskazał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą surowe kary.

(fot. nasze.fm/zdjęcie ilustracyjne)

Dzięki reakcji świadków być może nie doszło do kolejnych tragedii na drodze. Pierwsza interwencja miała miejsce 4 kwietnia 2026 roku po godzinie 22.30 na stacji paliw w gminie Błaszki. Świadek poinformował dyżurnego, że kierowca Audi prawdopodobnie jest pod działaniem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci, potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Błaszek kierował samochodem mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a Audi zostało zabezpieczone.

Kolejna sytuacja, kiedy świadkowie zainterweniowali wobec pijanej kierującej miała miejsce 5 kwietnia 2026 roku przed godziną 22.00. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od świadków, jadących do Sieradza za Oplem, którym prawdopodobnie kierowała pijana kobieta. Nie mogła utrzymać prawidłowego toru, jechała "wężykiem", zjeżdżając co chwila z prawego na lewy pas.

Gdy zatrzymała pojazd świadkowie podeszli bliżej. Na pytanie czy nie potrzebuje pomocy, kierująca Oplem oświadczyła, że pies, który z nią podróżuje wskoczył jej na kolana, co zaburzyło jej jazdę. Kilka chwil rozmowy wzbudziło podejrzenia świadków, że zarówno kierująca jak i pasażer są pod działaniem alkoholu. O tej sytuacji zaalarmowali dyżurnego Policji.

Pojechali za Oplem, który za kilka minut zatrzymał się na ulicy Wierzbowej w Sieradzu. Na miejsce szybko skierowany został patrol. Interweniujący policjanci z samochodu wyprowadzili mężczyznę, który siedział za kierownicą. Z dalszych ustaleń wynikało, że prawdopodobnie po drodze, w czasie kiedy zatrzymali pojazd, zamienił się miejscami ze swoją znajomą i jakiś czas kierował Oplem.

Mundurowi ustalili, że samochodem jechali 34 - latka z powiatu poddębickiego oraz 42- letni Sieradzanin. Podejrzenia świadków potwierdziło badanie alkomatem. Kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że posiada ona dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast u jej znajomego alkomat wskazał obecność 0.3 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna był bardzo agresywny, co chwila zmieniał wersję co do tego, kto kierował Oplem. Sugerował swojej znajomej, żeby do niczego się nie przyznawała, twierdząc, że "weźmie wszystko na siebie". 34-latka trafiła do policyjnej celi. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Niewykluczone, że za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu odpowie jej 42-letni znajomy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara pieniężna, a także może być orzeczony przepadek samochodu. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Z kolei prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

bp / źródło: KPP w Sieradzu

Komentarze

uuuu
12.04.2026 13:53:04
Jaki trzeba nie mieć w sobie braku zachowania instynktu samozachowawczego, aby uganiać się za kimś bez osobistego interesu prawnego. Przy takim obywatelskim zatrzymaniu trzeb zawsze się liczyć ze skutkami prawnymi jakie osoba zatrzymana w ten sposób może rościć w stosunku to tych nadgorliwców. A ile z tym jest dodatkowo czynności związanych chodzeniem po policji, prokuratorach i po sądach, często przez kilka lat. No i oczywiście w swoim prywatnym czasie. Nawet doświadczeni policjanci unikają takich sytuacji związanych z zatrzymywaniem osób po wyznaczonej służbie.
Kalor
12.04.2026 08:46:31
Ciekawe czy kiedyś znajdą się podobni nie obojętni świadkowie i z obywatelskiego obowiązku zareagują wobec osobnika wykonującego obowiązki służbowe pod wpływem snusów?
G
12.04.2026 08:07:21
Dokładnie co z tego że dostanie mandat, wpuszczą wsiądzie do innego auta bo przecież tego nikt nie kontroluje i na drugi dzień się nawali i może kogoś zabić.I może być to dziecko lub inną bliska osoba tej kto ją wypuścił na wolność.Od razu do kicia na minimów 5 lat bez warunkowego zwolnienia,albo i więcej
Lord Bob Sponder
11.04.2026 18:04:44
żulisko
hmm
10.04.2026 15:03:57
Jeśli już kierowała pod wpływem alkoholu a miała zakaz to teraz powinna pójść do więzienia siedzieć i auto przepadek . A tu się okaże że będzie miała drugi zakaz dożywotni i dalej będzie jeździła sobie w najlepsze. Państwo z dykty..

Więcej informacji

region

Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą

Wczoraj, 22:17:33

Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.

0
Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Wczoraj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Wczoraj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

9
On AirTeraz gra

Monika Waraczyńska

monika.waraczynska@nasze.fm
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
06:46
Azzuro
Adriano Celentano
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...