W hołdzie ofiarom w 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej
Dziś przypada 16. rocznica katastrofy samolotu rządowego z polską delegacją, która leciała na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Dla upamiętnienia ofiar katastrofy przed pomnikiem w Zduńskiej Woli przedstawiciele samorządów miasta oraz powiatu złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Hołd ofiarom katastrofy oddały także władze Sieradza.
W symbolicznym upamiętnieniu przed pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli uczestniczył prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora, sekretarz miasta Izabela Dobrowolska oraz starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik z wicestarostą Tomaszem Ziółkowskim.
Z kolei w Sieradzu przy kwiaty pod pomnikiem smoleńskim przy Bazylice Mniejszej złożyli wiceprezydenci Sieradza Emilia Marek i Rafał Matysiak.
10 kwietnia 2010 roku samolot z polską oficjalną delegacją udającą się do Rosji na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej uległ katastrofie w Smoleńsku. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, członkowie rządu, wysocy urzędnicy, przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń, przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, osoby towarzyszące, załoga samolotu oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Samolot wystartował z warszawskiego lotniska tuż przed godziną 7:30. Leciał do Smoleńska, skąd członkowie delegacji samochodami mieli udać się do Katynia, gdzie na godzinę 9:30 zaplanowane były uroczystości rocznicowe. O godzinie 8:41 samolot rozbił się w pobliżu lotniska Smoleńsk-Siewiernyj. W tym samym dniu ogłoszona została żałoba narodowa, która trwała do 18 kwietnia 2010 roku.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze