W hołdzie ofiarom w 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej
Dziś przypada 16. rocznica katastrofy samolotu rządowego z polską delegacją, która leciała na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Dla upamiętnienia ofiar katastrofy przed pomnikiem w Zduńskiej Woli przedstawiciele samorządów miasta oraz powiatu złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Hołd ofiarom katastrofy oddały także władze Sieradza.
W symbolicznym upamiętnieniu przed pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli uczestniczył prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora, sekretarz miasta Izabela Dobrowolska oraz starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik z wicestarostą Tomaszem Ziółkowskim.
Z kolei w Sieradzu przy kwiaty pod pomnikiem smoleńskim przy Bazylice Mniejszej złożyli wiceprezydenci Sieradza Emilia Marek i Rafał Matysiak.
10 kwietnia 2010 roku samolot z polską oficjalną delegacją udającą się do Rosji na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej uległ katastrofie w Smoleńsku. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, członkowie rządu, wysocy urzędnicy, przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń, przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, osoby towarzyszące, załoga samolotu oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Samolot wystartował z warszawskiego lotniska tuż przed godziną 7:30. Leciał do Smoleńska, skąd członkowie delegacji samochodami mieli udać się do Katynia, gdzie na godzinę 9:30 zaplanowane były uroczystości rocznicowe. O godzinie 8:41 samolot rozbił się w pobliżu lotniska Smoleńsk-Siewiernyj. W tym samym dniu ogłoszona została żałoba narodowa, która trwała do 18 kwietnia 2010 roku.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

Komentarze