Na naszej ulicy świeci dziś Słońce!
To z pewnością radosny dzień dla tych, którzy odebrali dziś rano klucze do swych mieszkań przy ul. Sikorskiego 12 w Sieradzu. Blok na 48 lokali wybudowano w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie.
Przy blokowy parking gęstniał z minuty na minutę. Ludzi cieszył fakt, że mają w końcu upragnione nowe mieszkanie w przyjemnym i przyjaznym rejonie miasta. Powodem do zadowolenia z pewnością było też to, że wykonawca oddał inwestycję przed terminem.
- Jest to inwestycja, która powstała przy współpracy lokalnego samorządu miejskiego z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Dodam, że naszą spółkę tworzy KZN i osiem samorządów z Łódzkiego. W Sieradzu mamy już blok, w którym zamieszka 48 najemców. Dziś wręczamy klucze do poszczególnych lokali. Chcę podkreślić, że ta inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ludzi. Szczególnie jeśli chodzi o lokale o większej powierzchni. Życzę, aby tutaj wszystkim przyjemnie się mieszkało i by ta wspólnota zamieniła się szybko w lokatorskie przyjaźnie - mówił Grzegorz Dyla, prezes Zarządu w SIM Łódzkie sp. z o.o.
W lokalach położone zostały panele podłogowe, płytki oraz zamontowano drzwi wewnętrzne. Łazienki to zainstalowana umywalka, WC oraz wanna. W kuchni jest kuchenka elektryczna wraz z piekarnikiem. Każdy z mieszkańców ma dostęp do jednej z komórek lokatorskich i miejsca parkingowego. Głównym wykonawcą był Agrobex Sp. z o.o. z Poznania.
Spółka SIM Łódzkie realizuje budownictwo społeczne, koncentrując się na budowie mieszkań wielorodzinnych na wynajem o umiarkowanym czynszu. Realizuje inwestycje na terenie 8 gmin. Są to Bełchatów, Gmina Bełchatów, Radomsko, Gmina Radomsko, Pabianice, Skierniewice, Brzeziny oraz Sieradz. W tym ostatnim mieście ma być jeszcze jeden taki blok.
Mieszkania w SIM Łódzkie są przeznaczone dla osób, które nie posiadają własnego mieszkania w danej miejscowości, mają stabilne dochody pozwalające na regularne opłacanie czynszu, ale nie mogą zaciągnąć kredytu hipotecznego. Blok przy ul. Sikorskiego 12 w Sieradzu to inwestycja za niespełna 23 mln zł.
W dzisiejszym oficjalnym przekazaniu lokatorom kluczy uczestniczył m.in. Paweł Osiewała, Prezydent Sieradza oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Sieradzu.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze