16. Sztafeta Pamięci generała broni Tadeusza Buka w Błaszkach
Sztafeta Pamięci generała broni Tadeusza Buka to cykliczne wydarzenie o charakterze sportowo-patriotycznym, upamiętniające byłego dowódcę Wojsk Lądowych oraz 34. Brygady Kawalerii Pancernej, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Bieg, organizowany ku czci generała, już po raz kolejny dotarł do Powiatowego Zespołu Szkół w Błaszkach. Inicjatywa ta łączy w sobie elementy patriotyzmu i sportu, stanowiąc formę hołdu składanego przez żołnierzy 34 Brygada Kawalerii Pancernej swojemu byłemu dowódcy. Generał Buk był pasjonatem aktywności fizycznej, dlatego jego współpracownicy i podwładni postanowili uczcić jego pamięć poprzez propagowanie biegania i zdrowego stylu życia.
Biegnący w sztafecie żołnierze, którym towarzyszy młodzież szkolna, mają do pokonania około 450 km. Po drodze odwiedzają m.in.: Spała, a kończą w Żaganiu podczas święta 34 Brygady Kawalerii Pancernej, w której gen. Buk rozpoczynał swoją służbę i otrzymał później szlify generalskie.
W tym roku, 15 kwietnia, biegacze ponownie zawitali do Błaszek. W Powiatowym Zespole Szkół odbyło się spotkanie z młodzieżą oraz przedstawicielami władz powiatu i gminy. Sztafeta ma na celu nie tylko pielęgnowanie pamięci o bohaterach, ale również kształtowanie postaw patriotycznych oraz promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży z Błaszek i okolic.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Dzisiaj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.