Literatura z perspektywy Nogasia
Sieradz odwiedził Michał Nogaś. Dziennikarz i krytyk literacki był gościem biblioteki powiatowej. Spotkanie przyniosło inne spojrzenie na literaturę. Było o tym, że ta sztuka nie tylko opowiada rzeczywistość, ale pomaga ją zrozumieć.
- Czasem podpowiada, co może się wydarzyć. I że warto czytać - nie tylko dla przyjemności, ale też po to, żeby lepiej widzieć świat. Spotkanie z Michałem Nogasiem przyciągnęło wielu naszych czytelników. Trudno się dziwić. Było w nim wszystko: świetne historie, anegdoty zza kulis rozmów z największymi pisarzami, trochę magii radia, trochę opowieści podróżnika, a przede wszystkim ogromna miłość do słowa. Między nami a naszym gościem stanęły... półki książek. Każda z nich prowadziła w inny temat: od dzieciństwa spędzonego w bibliotece, przez książki, które uczą rozumienia świata, aż po te, które zostają z nami na zawsze. I właśnie tak - od półki do półki - budowała się ta rozmowa - relacjonują organizatorzy.
I dziękując za udział w spotkaniu podkreślają, że to było jedno z tych, które na długo pozostają w pamięci.
Michał Nogaś to dziennikarz, krytyk literacki i jeden z najważniejszych promotorów książek w Polsce. Od lat rozmawia z pisarkami i pisarzami z całego świata - zarówno w radiu, jak i na żywo, pytając o inspiracje, proces twórczy, ale też o współczesność, politykę i nasze miejsce w świecie. Jego książka "Z niejednej półki. Wywiady" to aż 37 rozmów z najwybitniejszymi autorami, m.in. z Olgą Tokarczuk, Margaret Atwood, Orhan Pamuk czy Chimamanda Ngozi Adichie.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze