18.04.2026 05:53:23
Sieradz

Ruszyło postępowanie na przebudowę i rewitalizację Parku Staromiejskiego w Sieradzu

Miasto Sieradz ogłosiło postępowanie na realizację zadania pn. "Przebudowa i rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Sieradzu" w ramach projektu dotyczącego wzmocnienia ochrony przyrody i bioróżnorodności. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

(fot. arch. Urząd Miasta Sieradza)

Zakres planowanych prac jest szeroki i obejmuje m.in. modernizację alejek pieszych oraz pieszo-rowerowych, remont schodów od ul. Klonowej, rozbudowę oświetlenia parkowego, nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin, regenerację zbiornika wodnego, utworzenie ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych, budowę edukacyjnego placu zabaw, montaż elementów małej architektury, rozwieszenie budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, wykonanie monitoringu oraz budowę toalety publicznej dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i rodziców z małymi dziećmi.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w terminie do 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Oferty można składać do 28 kwietnia 2026 r. do godz. 10.00, a ich otwarcie zaplanowano tego samego dnia o godz. 10.30. Postępowanie prowadzone jest elektronicznie za pośrednictwem platformy zakupowej miasta.

To kolejny ważny krok w stronę odnowy jednego z najbardziej charakterystycznych terenów zielonych w Sieradzu. Planowana inwestycja ma połączyć funkcje przyrodnicze, edukacyjne i rekreacyjne, czyniąc Park Staromiejski jeszcze bardziej przyjaznym mieszkańcom i odwiedzającym.

Zamówienie "Przebudowa i rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Sieradzu w ramach zadania pn. "Wzmocnienie ochrony przyrody i bioróżnorodności w Parku Staromiejskim w Sieradzu" współfinansowane jest ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

Źródło dofinansowania:

Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Priorytet FELD.02 Fundusze europejskie dla zielonego Łódzkiego
Działanie FELD.02.22 Ochrona Przyrody - ZIT Sieradz- Zduńska Wola-Łask

bp / źródło: Urząd Miasta Sieradza

Komentarze

obywatel
22.04.2026 14:37:09
Śmiała koncepcja rewitalizacji parku została porzucona na rzecz rozsądnej (i tańszej). Źle nie będzie, tylko niech zrobią po nowoczesnemu, a nie ścieżki wykładać kostką i betonem.
obserwatorze-
20.04.2026 18:01:29
wierzą w wieżę??
Obserwator
20.04.2026 14:02:57
Wierzą widokowa będzie budowana. Władza miasta miała by gdzie oglądać swe wspaniałe osiągnięcia.
Sieradzanin
19.04.2026 22:15:29
Amfiteatr to oddzielna inwestycja. Też wkrótce ma być przetarg ogłoszony.
BIERUT
19.04.2026 21:13:37
Byście porządne zadaszenie zrobili nad amfiteatrem, bo to co jest to o pomstę do nieba się prosi
Srogityp
19.04.2026 19:32:30
"Rz" za bardzo mnie poniosło ;)
Mieszkanka Łodzi
19.04.2026 19:03:47
Szkoda, że stawy Stefańskiego są takie zaniedbane. Chaszcze, chaszcze,dojazd kiepski z dziurami,no ale to jest koniec Łodzi A może koniec świata.
Stanisław
19.04.2026 17:06:26
Jeśli wymyśla się kłamstwo i chce się aby chwycilo, to chociaż w małym fragmencie musi ono być realne. Wiązanie PO z PZPR jest tak karkołomne, że ludzie prędzej uwierzą to, iż Jarosław Kaczyński jest młody, wysoki i urodziwy niż w to, że Platforma, której nota bene już dawno nie ma, optuje za PZPR, bo przecież wszyscy dobrze wiedzą, że najwięcej byłych pezetpeerowców jest w PiS.
Marco
19.04.2026 11:58:53
A amfiteatru remontować nie będą?
Mieszkankav
19.04.2026 11:40:39
Typowy wyborca KO! Czy jest coś co Ci się podoba czego nie skrytykujesz. Wszystko źle wszystko byle jak. Za KO to jest państwo mlekiem i miodem płynące Na szczęście KO się rozpada. Już po was. Kto teraz będzie agitował za PO i PZPR?
Machiavielli
19.04.2026 10:56:59
Szkodnicy z MInisterstwa Ochrony Środowiska uznali pszczoły za zagrożenie. Likwidacja, limity paskiek gdzie jak każde dziecko wie bez pszczół nie ma życia. Zostawcie im władze na kolejne 4 lata to faktycznie zrobią tu skansen z niewolnikami.
Tymoteusz
18.04.2026 21:33:37
Z tym zielonym kiedyś Rynkiem, to ktoś niżej nieźle pojechał. W takich sytuacjach od razu przychodzi na myśl dziecięca piosenka z końca tamtych czasów: Bo fantazja, fantazja, Bo fantazja jest od tego, Aby bawić się, aby bawić się, Aby bawić się na całego,
Jakieś żarty
18.04.2026 17:10:11
No właśnie gdzie kładka nad stawem?
zmiany,zmiany..
18.04.2026 16:01:19
a te kładki nad stawem,placyk Sternfelda,rakieta+globus karuzela,itd. - wypadły z pierwotnej koncepcji??
Mieszkaniec
18.04.2026 15:19:47
Typowy wyborca PiS czy jest coś co Ci się podoba czego nie skrytykujesz. Wszystko źle wszystko byle jak. Za PiS to było państwo mlekiem i miodem płynące Na szczęście PiS się rozpatruje Już po was. Kto teraz będzie agitował w O$P i K GW.
do srogitypa
18.04.2026 13:37:52
może czy morze?
Rynek to było dno kiedyś
18.04.2026 11:11:28
Rynek w Sieradzu to był parking i zadeptane trawniki pełne kapsli i petów, mimo że nie było jeszcze bezstresowego pokolenia. Wyobraźcie sobie co by było dziś gdyby nie remont Walczaka.
Sieradz
18.04.2026 09:59:58
Tylko nie wycinajcie za dużo drzew i nie zalejcie wszystkiego betonem czy kostką, jak wasi poprzednicy zrobili z pięknym kiedyś - zielonym i ukwieconym Rynkiem.
Petycja
18.04.2026 09:25:53
Władze Platformy od Tuska! Macie okazję się wykazać i znów zablokować pieniądze dla Sieradza ! Taka u was tradycja
Srogityp
18.04.2026 09:24:16
Trzeba wynająć jakiegoś typa z Sokołem zeby powypędzałł ptaszory bo znowu może kału będzie po remoncie na ławkach

Więcej informacji

region

Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą

Wczoraj, 22:17:33

Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.

0
Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Wczoraj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Wczoraj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

9
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
01:21
Dobranoc, już nam zapasik...
Jerzy Wasowski/Jeremi Przybora/Wieslaw Golas
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...