Wiwat, szkoła! Gala Jubileuszowa w Sieradzu
Piątek 17.04.br. stał się dniem kulminacji obchodów stulecia budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Świętowała szkolna społeczność wraz z licznie zaproszonymi gośćmi. W dużej mierze to absolwenci tej szkoły.
Dzisiejsze obchody rozpoczęto mszą św. w Bazylice Mniejszej, podczas której poświęcono nowy szkolny sztandar. Potem wszyscy przeszli ulicami Starówki do "Jagiellończyka", gdzie odbyła się Gala Jubileuszowa.
Tu obchody rozpoczęto odśpiewaniem mazurka Dąbrowskiego w asyście wojskowej orkriestry dętej. Dyrektor liceum powitała potem oficjalnie wszystkich obecnych na gali. Przytoczyła też rys historyczny placówki. Podziękowała ponadto wszystkim, którzy zaangażowali się w nadanie szkole nowego sztandaru oraz organizację stulecia.
- Ja nie jestem już najmłodszą osobą, ale pamiętam, że ta szkoła była w mieście po prostu zawsze. I chcę podkreślić, że w tym regionie w mojej ocenie to zdecydowanie najlepsza placówka oświatowa. Wizytówka Ziemi Sieradzkiej - powiedziała Dorota Ryl, Wojewoda Łódzka, która objęła nad tymi obchodami honorowy patronat.
Spotkanie w "Jagiellończyku" było dziś też okazją do spotkań po wielu latach absolwentów tego ogólniaka. Były wspomnienia, rozmowy i odnawiane przyjaźnie. W szkole pojawili się też licznie zaproszeni goście, m.in. Artur Bagieński, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, czy Mariusz Bądzior, Starosta Sieradzki i Paweł Osiewała, Prezydent Sieradza.
Nowy sztandar szkoły został uhonorowany przez Starostę Mariusza Bądziora Starostę medalem „Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej”. Odsłonięto ponadto tablicę na 100-lecie szkoły, a grupę osób wyróżniono pamiątkowymi medalami.
- Ja myślę, że z tej szkoły naprawdę możemy być dumni. Wyszło stąd bardzo wielu absolwentów, którzy poszli potem dalej w świat w swą drogę naukową, czy zawodową. I porobili kariery. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś jeszcze. Król Jagiellończyk, o ile dobrze pamiętam, został patronem szkoły w 1967r. W tamtych czasach (PRL - red.) rządzących w gmachu przy pobliskim Placu Wojewódzkim przekonać do tego pewnie wcale nie było łatwo - mówi Jacek Pilarczyk, Przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka.
Wisienką na torcie stał się musical w Teatrze Miejskim w Sieradzu zatytułowany w ślad za myślą przewodnią szkoły "Wiedza To Potęga". Na teatralnych deskach zaprezentowała się szkolna brać. A jutro Bal Absolwentów.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze