Wniosek o wydalenie z Polski 26-letniego obcokrajowca
Policjanci sieradzkiej komendy złożyli do placówki Straży Granicznej w Łodzi wniosek o wydalenie z Polski 26-letniego obywatela Ukrainy, który wielokrotnie dopuszczał się łamania prawa. Na swoim koncie ma dwukrotne prowadzenie pojazdu pod działaniem alkoholu oraz szereg rażących wykroczeń drogowych. Wcześniej uchylał się również od odbycia zasądzonej kary więzienia.
Policjanci mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa obywateli na bieżąco prowadzą poznanie cudzoziemców, którzy stwarzają realne zagrożenie dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że zamieszkujący na terenie Złoczewa 26-letni obywatel Ukrainy ma na swoim koncie wiele naruszeń przepisów prawa.
W styczniu tego roku został zatrzymany na terenie Rawy Mazowieckiej kiedy kierował Fiatem w stanie nietrzeźwości. Natomiast 16 kwietnia 2026 r. wpadł w ręce policjantów na terenie Złoczewa, kiedy prowadził pojazd po użyciu alkoholu. W toku dalszych ustaleń okazało się, że w przeszłości był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz dopuścił się szeregu rażących wykroczeń drogowych.
Mając na uwadze ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego Rzeczypospolitej Polskiej sieradzcy policjanci wystąpili z wnioskiem do Placówki Straży Granicznej w Łodzi wnioskiem o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Dzisiaj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Komentarze