Warta w półfinale
Warta Sieradz wygrała na wyjeździe z Ekologiem Wojsławice 4:1 w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Sieradzanie awansowali do półfinału po razu pierwszy od 2020 roku.
Po pierwszej połowie było 2:0 dla gości z Sieradza. Najpierw trafił Bartłomiej Kręcichwost, a następnie Bartłomiej Maćczak. Przy obu bramkach asystował Szymon Pietrzak. W pierwszych 45 minutach wicelider okręgówki nie oddał choćby strzału. Na początku drugiej części spotkania Warta przeprowadziła aż pięć zmian w składzie. Jednym z zawodników, którzy weszli na boisko był Adrian Ciołek, po którego dośrodkowaniu swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Kręcichwost. Na 4:0 trafił Dawid Owczarek. Honorowy gol dla gospodarzy padł w doliczonym czasie gry. Strzelił były piłkarz Warty Mariusz Woźniak.
Ekolog Wojsławice - Warta Sieradz 1:4 (0:2)
0:1 - Bartłomiej Kręcichwost (12')
0:2 - Bartłomiej Maćczak (17')
0:3 - Bartłomiej Kręcichwost (52')
0:4 - Dawid Owczarek (77')
1:4 - Mariusz Woźniak (90+2)
Skład Warty: Zdeb - Lis (45' Ciołek), Ślesicki, Duilio, Owczarek - Mielczarek (45' Sójka - ż), Piela (56' Sadziński), Pietrzak (45' Przybył), Maćczak (45' Iwankiewicz) - Drzazga (45' Trubnikov), Kręcichwost (56' Janiszewski)
Skład Ekologa: Habiger - Drewnowski (54' Rachucki - ż), Zawadzki (63' Cnotalski), Filipiak (46' Kaczmarek), Rozmarynowski (71' Świtała) - Zawiasa (ż) (82' Śpiewak), Kozłowicz, Kowasz, Adamski (82' Daniel) - Woźniak, Kępniak (82' Konieczny)
W poprzednich latach Warta pięciokrotnie z rzędu odpadała na etapie ćwierćfinału. Ostatni półfinał miał miejsce w 2020 roku, kiedy to Sieradzanie rywalizowali z Unią Skierniewice. Oprócz Warty do najlepszej czwórki awansowały też: Widzew II Łódź, Pelikan Łowicz i Zjednoczeni Stryków. O tym, kto będzie kolejnym przeciwnikiem drużyny z Sieradza zadecyduje losowanie. Pófinały odbędą się w połowie maja. Wcześniej jednak, bo w sobotę Biało-Zieloni zagrają na terenie rywala ze Zniczem Biała Piska w ramach 28. kolejki III ligi.
Więcej informacji
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.
Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego
Wczoraj, 14:01:33
Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
Komentarze