Warta w półfinale
Warta Sieradz wygrała na wyjeździe z Ekologiem Wojsławice 4:1 w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Sieradzanie awansowali do półfinału po razu pierwszy od 2020 roku.
Po pierwszej połowie było 2:0 dla gości z Sieradza. Najpierw trafił Bartłomiej Kręcichwost, a następnie Bartłomiej Maćczak. Przy obu bramkach asystował Szymon Pietrzak. W pierwszych 45 minutach wicelider okręgówki nie oddał choćby strzału. Na początku drugiej części spotkania Warta przeprowadziła aż pięć zmian w składzie. Jednym z zawodników, którzy weszli na boisko był Adrian Ciołek, po którego dośrodkowaniu swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Kręcichwost. Na 4:0 trafił Dawid Owczarek. Honorowy gol dla gospodarzy padł w doliczonym czasie gry. Strzelił były piłkarz Warty Mariusz Woźniak.
Ekolog Wojsławice - Warta Sieradz 1:4 (0:2)
0:1 - Bartłomiej Kręcichwost (12')
0:2 - Bartłomiej Maćczak (17')
0:3 - Bartłomiej Kręcichwost (52')
0:4 - Dawid Owczarek (77')
1:4 - Mariusz Woźniak (90+2)
Skład Warty: Zdeb - Lis (45' Ciołek), Ślesicki, Duilio, Owczarek - Mielczarek (45' Sójka - ż), Piela (56' Sadziński), Pietrzak (45' Przybył), Maćczak (45' Iwankiewicz) - Drzazga (45' Trubnikov), Kręcichwost (56' Janiszewski)
Skład Ekologa: Habiger - Drewnowski (54' Rachucki - ż), Zawadzki (63' Cnotalski), Filipiak (46' Kaczmarek), Rozmarynowski (71' Świtała) - Zawiasa (ż) (82' Śpiewak), Kozłowicz, Kowasz, Adamski (82' Daniel) - Woźniak, Kępniak (82' Konieczny)
W poprzednich latach Warta pięciokrotnie z rzędu odpadała na etapie ćwierćfinału. Ostatni półfinał miał miejsce w 2020 roku, kiedy to Sieradzanie rywalizowali z Unią Skierniewice. Oprócz Warty do najlepszej czwórki awansowały też: Widzew II Łódź, Pelikan Łowicz i Zjednoczeni Stryków. O tym, kto będzie kolejnym przeciwnikiem drużyny z Sieradza zadecyduje losowanie. Pófinały odbędą się w połowie maja. Wcześniej jednak, bo w sobotę Biało-Zieloni zagrają na terenie rywala ze Zniczem Biała Piska w ramach 28. kolejki III ligi.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze