Wielkie serca na parkiecie w Zduńskiej Woli
Charytatywny Turniej Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej w minioną sobotę, 25 kwietnia, odbył się w hali przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli. Wydarzenie zorganizowała policja, by zebrać pieniądze na specjalistyczne badanie głowy 12-letniego Franka, syna zduńskowolskiej policjantki.
Zwycięskie drużyny:
- I miejsce - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli
- II miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie
- III miejsce - Wydział dw. z PG Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
- Dziękujemy z całego serca wszystkim, dzięki którym to wydarzenie stało się faktem. Dziękujemy przedstawicielom służb mundurowych za sportową rywalizację, pot zostawiony na boisku i przede wszystkim za to, że zawsze można na Was liczyć - nie tylko w służbie, ale i w pomaganiu. Wasza solidarność to najlepszy dowód na to, że razem mamy wielką moc! To dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy zorganizować turniej na tak wysokim poziomie. Dziękujemy za każdą cegiełkę, przekazane nagrody dla zawodników i pomoc. Dziękujemy wszystkim za obecność, głośny doping i każdą złotówkę wrzuconą do puszek. Energia, którą przynieśliście na halę, była niesamowita! - czytamy w komunikacje policji w Zduńskiej Woli.
Franek urodził się z rzadką chorobą genetyczną jaką jest "stwardnienie guzowate". Od urodzenia uczęszcza na rehabilitacje, gdzie walczy z obniżonym napięciem mięśniowym. Badanie, które musi być przeprowadzane w specjalistycznej klinice w Niemczech pomoże zdiagnozować i powstrzymać codziennie ataki padaczki chłopca. To padaczka lekooporna odebrała chłopcu umiejętność mówienia i wyhamowała jego rozwój intelektualny.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.