Sieradz. Co z tym parkingiem?
Do redakcji rozgłośni Nasze Radio zgłosiła się część mieszkańców bloków spółdzielczych w Sieradzu przy ul. Armii Krajowej 26 i 28. Twierdzą, że to co dzieje się na ich przyblokowym parkingu coraz częściej woła wręcz o pomstę do nieba.
Pomijając fakt, że kierowcy "z zewnątrz" zostawiając tam swe pojazdy i udając się do pobliskiego szpitala blokują mieszkańcom miejsca parkingowe to jeszcze wjeżdżają na ten teren pod prąd powodując, że na parkingu robi się niebezpiecznie, szczególnie dla pieszych.
Oto fragment korespondencji, która trafiła do redakcji w tej sprawie:
Szanowna Redakcjo,
mieszkańcy osiedla "Za Szpitalem" zwracają się do Państwa z pilną prośbą o nagłośnienie problemu, który od dłuższego czasu narasta i który - w naszej ocenie - został całkowicie zignorowany przez odpowiedzialne instytucje. W godzinach funkcjonowania Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego nasze osiedle zamienia się w nieformalny, dziki parking dla petentów tej placówki.
Sytuacja ma charakter notoryczny i przybiera coraz bardziej skandaliczne formy. Kierowcy regularnie łamią przepisy ruchu drogowego - wjeżdżają pod zakaz wjazdu, ignorują oznakowanie drogi jednokierunkowej (parking z tyłu bloku ul. Armii Krajowej 28), a następnie poruszają się "pod prąd", stwarzając realne zagrożenie dla mieszkańców.
To jednak dopiero początek problemu. W przypadku braku miejsc samochody pozostawiane są na terenach zielonych, przy krawężnikach, a nawet na środku parkingów. Równocześnie piesi, chcąc skrócić sobie drogę do szpitala, masowo przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, często wprost pod nadjeżdżające pojazdy. To codzienny obraz naszego osiedla.
Od momentu zamontowania szlabanów przez szpital sytuacja uległa drastycznemu pogorszeniu - cały ruch został przeniesiony na nasze osiedle oraz parking pobliskiego sklepu. Zostaliśmy pozostawieni sami sobie z problemem, który narasta z dnia na dzień. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o interwencję medialną. Nie chcemy czekać na tragedię, aby ktoś wreszcie potraktował tę sprawę poważnie.
Na spotkanie z reporterem rozgłośni przy wspomnianym parkingu przyszedł Pan Mateusz z bloku przy AK 26 (nazwisko do wiadomości red.)
- Mamy tutaj znak drogowy dotyczący zakazu wjazdu i który wyraźnie określa, że wjazd na ten parking jest od drugiej strony. Są tacy, którzy to rozumieją, ale niestety wielu kierowców to ignoruje, a na nasze uwagi potrafi reagować wręcz agresywnie. Druga sprawa to kwestia samego parkowania w tym miejscu. Jest tabliczka pod znakiem zakazu wjazdu, która informuje, że nie dotyczy on mieszkańców bloków nr 26 i 28. Oznacza więc to, że poza nami parkowanie tutaj przez kierowców z zewnątrz jest zabronione. Niestety jest jak jest. Pisaliśmy z prośbą o pomoc w tej sprawie do Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sieradzu, ale zostaliśmy bez odpowiedzi - mówi Pan Mateusz.
Przypomnijmy, że ten temat został też poruszony niedawno w samorządowym programie Posesja na antenie Naszego Radia, w którym gościem był Michał Pabich, przewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu. Samorządowiec zapewnił, że zajmie się tą sprawą i spróbuje pomóc w temacie tzw. parkingu niezgody. Z kolei przed ostatnią sesją Rady Miejskiej w Sieradzu zadeklarował redakcji, że złoży w tej sprawie interpelację do Prezydenta Sieradza. Zaproponuje do tego zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu.
- Rozmawiałem też w tej sprawie ze spółdzielnią mieszkaniową, ale ta stoi na stanowisku, że ten teren stanowi obecnie własność miasta i że została tam tak naprawdę jedynie tabliczka z informacją, iż to teren SSM. Czekam na odpowiedź na moją interpelację - powiedział redakcji NR M. Pabich.
Do tego tematu będziemy jeszcze wracali.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze