Złoczew o krok od przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji
To już ostatnia prosta przed samorządem w Złoczewie (pow. sieradzki), by uchwalić bardzo ważny dokument. Gminny Program Rewitalizacji ma być podstawą do starań o zewnętrzne środki finansowe na kilka ważnych inwestycji w mieście. Mają one wpłynąć pozytywnie na wizerunek, ale też jakość życia w Złoczewie.
- To nie jest tylko urzędowy dokument to nasz klucz do pozyskiwania dużych środków zewnętrznych. Dzięki niemu otworzą się przed nami drzwi do finansowania projektów, które realnie odmienią nasze wspólne otoczenie. Jako Burmistrz złożyłem już wniosek o przebudowę tylnej części parku przy naszym pałacu. Chcemy, aby to miejsce odzyskało swój blask i stało się prawdziwie historyczną wizytówką Złoczewa, z której wszyscy będziemy dumni. Zakończenie prac planowane na koniec 2027 r. - napisał w mediach społecznościowych Dominik Drzazga, burmistrz Złoczewa.
Gminny Program Rewitalizacji pozwoli zawalczyć o środki na kolejne, wyczekiwane inwestycje, jak rewitalizacja zbiornika "Bania", czy też ul. Szerokiej, aby ta kluczowa przestrzeń w mieście była nowoczesna i przyjazna. Już w maju br. Rada Miejska w Złoczewie powinna podjąć kluczowe uchwały w tej sprawie.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
