Remont, czy fuszerka?
Zwracają nam ostatnio kierowcy uwagę na stan jezdni drogi wojewódzkiej 482 pomiędzy Sieradzem, a Złoczewem. Wykonane tam roboty, najpewniej w ramach pozimowego utrzymania dróg, odbiegają mocno w ich ocenie od tego co na drodze kategorii wojewódzkiej być powinno. Interweniowaliśmy u Zarządcy DW 482.
Korespondencję i fotogalerię w tej sprawie przesłał do nas Tomasz, który codziennie jeździ tą drogą do pracy i z powrotem. Mieszkaniec regionu pisze o pogorszonym komforcie jazdy, ale też obniżonym bezpieczeństwie jazdy. Poniżej fragment tejże korespondencji.
"Chodzi o to że droga zaczynała mieć dziury i pęknięcia, przyjechała a właściwie to nadal działa ekipa do naprawy tej drogi ale naprawa wygląda tak że nalewają na drogę łaty z asfaltu które powodują że droga wygląda i jeździ się po niej jakby była usiana progami zwalniającymi, jadąc autem te 80-90 musisz trzymać mocno kierownice bo może Cie z drogi wyrzucić. Ja rozumiem że zapobiegają dalszym zniszczeniom drogi ale to nie tak powinno wyglądać chyba, bo jeździ się gorzej niż wcześniej. To nie wszystko, tylko miejsca gdzie mogłem się zatrzymać na zdjęciach tego nie widać ale jak się jedzie to nie jest dobrze, takie pasy ciągną się chyba od Dębołęki aż do Kłocka. Pozdrawiam, Tomek".
Sprawę próbujemy wyjaśnić w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Jak czytamy w korespondencji zwrotnej wykonawcy robót już przekazano stosowne zastrzeżenia.
- Na odcinku DW 482 pomiędzy Sieradzem a Dębołęką prowadzone są obecnie remonty cząstkowe nawierzchni.Po kontrolach przeprowadzonych przez inspektora nadzoru ZDW zgłosiliśmy wykonawcy zastrzeżenia dotyczące sposobu wykonania części prac. Firma została wezwana do przedstawienia wyjaśnień oraz wykonania poprawek. Obecnie roboty nie zostały jeszcze odebrane przez ZDW. Ostateczna ocena będzie możliwa dopiero po sprawdzeniu jakości wykonania napraw i zgodności prac z zakresem zamówienia. Rozumiemy, że kierowcy mogą odczuwać dyskomfort podczas przejazdu tym odcinkiem i właśnie dlatego zgłoszone uwagi są na bieżąco weryfikowane - przekazała redakcji Naszego Radia Ewa Mnich, specjalista Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.
Więcej informacji
Sto lat na jednej fali - szkolny jubileusz
Dzisiaj, 10:26:23
19 czerwca 2026 r. odbyła się uroczystość obchodów stulecia Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Świętochowskiego w Barczewie, która zgromadziła wiele pokoleń - uczniów, absolwentów, nauczycieli-emerytów, rodziców, władze samorządów: lokalnego, powiatowego, wojewódzkiego, przedstawicieli kuratorium oraz rządu. Przybyli także sympatycy szkoły.
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Komentarze