29.04.2026 10:53:20
region

Remont, czy fuszerka?

Zwracają nam ostatnio kierowcy uwagę na stan jezdni drogi wojewódzkiej 482 pomiędzy Sieradzem, a Złoczewem. Wykonane tam roboty, najpewniej w ramach pozimowego utrzymania dróg, odbiegają mocno w ich ocenie od tego co na drodze kategorii wojewódzkiej być powinno. Interweniowaliśmy u Zarządcy DW 482.

(fot. arch. Tomasz)

Korespondencję i fotogalerię w tej sprawie przesłał do nas Tomasz, który codziennie jeździ tą drogą do pracy i z powrotem. Mieszkaniec regionu pisze o pogorszonym komforcie jazdy, ale też obniżonym bezpieczeństwie jazdy. Poniżej fragment tejże korespondencji.

"Chodzi o to że droga zaczynała mieć dziury i pęknięcia, przyjechała a właściwie to nadal działa ekipa do naprawy tej drogi ale naprawa wygląda tak że nalewają na drogę łaty z asfaltu które powodują że droga wygląda i jeździ się po niej jakby była usiana progami zwalniającymi, jadąc autem te 80-90 musisz trzymać mocno kierownice bo może Cie z drogi wyrzucić. Ja rozumiem że zapobiegają dalszym zniszczeniom drogi ale to nie tak powinno wyglądać chyba, bo jeździ się gorzej niż wcześniej. To nie wszystko, tylko miejsca gdzie mogłem się zatrzymać na zdjęciach tego nie widać ale jak się jedzie to nie jest dobrze, takie pasy ciągną się chyba od Dębołęki aż do Kłocka. Pozdrawiam, Tomek".

Sprawę próbujemy wyjaśnić w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Jak czytamy w korespondencji zwrotnej wykonawcy robót już przekazano stosowne zastrzeżenia.

- Na odcinku DW 482 pomiędzy Sieradzem a Dębołęką prowadzone są obecnie remonty cząstkowe nawierzchni.Po kontrolach przeprowadzonych przez inspektora nadzoru ZDW zgłosiliśmy wykonawcy zastrzeżenia dotyczące sposobu wykonania części prac. Firma została wezwana do przedstawienia wyjaśnień oraz wykonania poprawek. Obecnie roboty nie zostały jeszcze odebrane przez ZDW. Ostateczna ocena będzie możliwa dopiero po sprawdzeniu jakości wykonania napraw i zgodności prac z zakresem zamówienia. Rozumiemy, że kierowcy mogą odczuwać dyskomfort podczas przejazdu tym odcinkiem i właśnie dlatego zgłoszone uwagi są na bieżąco weryfikowane - przekazała redakcji Naszego Radia Ewa Mnich, specjalista Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Komentarze

Do wszystkich
02.05.2026 09:38:59
Zamiast przerzucać się winą to się zastanówcie drogą jest przeciążona pojazdami i to trwa nie od wczoraj tylko wiele lat wstecz. I wszystkie władze są w tym umoczone. I jeszcze jedna sprawa tak pobożemu czemu u siebie prywatnie potrafimy porządnie pracować a gdy idziemy do państwowej pracy i w końcu otrzymujemy za nią wynagrodzenie to się migamy ile się da zamiast pomyśleć i zrobić raz a porządnie.Po prostu mózg nam wypala.
Jaś
30.04.2026 11:30:21
Ciekawe czy ludzi z firmy wykonawczej nie wstyd takiej kaszany?
Gość
30.04.2026 09:24:02
A na czym polega pionowe utrzymanie dróg. Poziome już wiemy po komentarzach.
Kumpel kolo
30.04.2026 07:59:24
Jak można tak robić żeby z dziur robić góry masakra jeździ się jak po kocich łubach w rynku dramat.
Jarosław
29.04.2026 20:58:01
Oni to gumowcami ubijali? Nic w tym kraju się nie zmieniło, nawet łaty na drodze nie potrafią porządnie położyć . Bareja by się uśmiał.
kk
29.04.2026 13:45:52
Przed remontem jeździło się dużo lepiej
Autokar
29.04.2026 13:29:47
Najlepsza droga jest w miejscowości Sucha tam za kierownica nie uśniesz
Kierowca
29.04.2026 13:18:06
Zjazdy z tej że drogi pozostawiają też wiele do życzenia koła idzie pourywać a odpowiedzialnego za ten stan niema.
Do koalicja obywatelska
29.04.2026 12:28:43
Przestań pobierać socjal to starczy na wszystko.
Pawel
29.04.2026 12:16:09
Podac do opini publicznej nazwe tej firmy ktora robi taka fuszerke i nigdy wiecej jej niewybierac wkoncu sie naucza albo robic dobrze albo bez tej firmy
Jan
29.04.2026 12:13:05
Rzeczywiście, to wygląda jak z dawnej epoki, gdy "naprawiacze" przyjeżdżali ciężarówką, rzucali w dziurę kilka łopat niemal wystygłej smoły z kamieniami, po czym po kilkukrotnym przyklepaniu tego tą samą łopatą jechali po najbliższy sklep na...
Marcin
29.04.2026 12:05:14
Witam.Jadąc od Sieradza w stronę Złoczewa jeszcze jest w miarę dobrze ale jadąc od strony Złoczewa do Sieradza to fuszerką tych prac nawet nazwać nie można. Prace jakie tam zostały wykonane nie mają nic wspólnego z nazwą tej firmy " ekoinżbud"jaki tam inżynier pracuje ja po podstawówce mógłbym nauczyć tego inżyniera porządnej pracy tak jak powinno się pracować
Maciek
29.04.2026 11:46:28
Łatane odcinki cofają nas do standardów sprzed 30-40 lat, pogarszając komfort i bezpieczeństwo jazdy. ZDW powinien wstrzymać odbiór i wymóc równe frezowanie oraz porządne wbudowanie masy, bo doraźne łaty bardziej szkodzą niż pomagają.
Koalicja wojewodzka
29.04.2026 11:22:39
Na zarząd i cała masę prezesów koalicji KO PSL PL 2027 ledwo starcza to za co maja remontować?
Drgkdn
29.04.2026 11:17:23
To co zarząd dróg i firmą wykonującą zlecenie zrobiła na tym odcinku to jest dramat, drogi gminne są w lepszym stanie niż obecnie DW482, pomijam fakt korków jakie były przez te fuszerkę. Tak jak zostało wspomniane w artykule te łaty, wyboje zagrażają bezpieczeństwu dla kierowców jedzie się jak na sieradzkim rynku. Takie cyrki tylko w Polsce. Dużo lepszy komfort był przed naprawa. Strach pomyśleć o kompetencjach ludzi, którzy odbierali czy nadzorowali te prace!!!!

Więcej informacji

region

Sto lat na jednej fali - szkolny jubileusz

Dzisiaj, 10:26:23

19 czerwca 2026 r. odbyła się uroczystość obchodów stulecia Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Świętochowskiego w Barczewie, która zgromadziła wiele pokoleń - uczniów, absolwentów, nauczycieli-emerytów, rodziców, władze samorządów: lokalnego, powiatowego, wojewódzkiego, przedstawicieli kuratorium oraz rządu. Przybyli także sympatycy szkoły.

0
region

Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku

Wczoraj, 15:12:04

Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.

0
Zduńska Wola

Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki

Wczoraj, 13:43:27

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.

10
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
10:36
Czereśnie wiśnie
Jacek Lech
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...