Jubileuszowa wystawa o Miejskiej Orkiestrze Dętej w Sejmie
W holu głównym Sejmu RP uroczyście zainaugurowano wystawę z okazji 90-lecia Stowarzyszenia Miejskiej Orkiestry Dętej o tradycjach kolejowych w Zduńskiej Woli.
Historia orkiestry rozpoczyna się w roku 1936 - w środowisku kolejarskim, gdzie muzyka była nie tylko formą rozrywki, ale także sposobem budowania wspólnoty.Tak jak kolej łączy miejsca, tak ta orkiestra od lat łączy ludzi.
To właśnie wtedy powstała orkiestra, która przez lata towarzyszyła ważnym wydarzeniom lokalnym i państwowym, wpisując się w rytm życia społecznego.
W rytmie tej orkiestry od zawsze słychać było puls codziennego życia kolejarzy.
Przetrwała zmiany ustrojowe, trudne momenty historii, a przede wszystkim - przetrwała dzięki ludziom. Od 2016 r. orkiestrę prowadzi Stowarzyszenie Miejska Orkiestra o Tradycjach Kolejowych w Zduńskiej Woli, której prezesem jest Dariusz Skalski.
Wystawa w Sejmie mogła zostać otwarta dzięki pomocy poseł Jolancie Ziębie - Gzik. W otwarciu wystawy udział wziął prezydent Zduńskiej Woli, radni miejscy, byli i obecni członkowie orkiestry oraz zaproszeni goście.
Wizyta w Warszawie stała się także okazją do zwiedzenia Sejmu i Senatu. Zduńskowolanie obserwowali obrady parlamentarzystów.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze