Zmiana na stanowisku Skarbnika Miasta Zduńska Wola
Monika Wołynkiewicz będzie nowym Skarbnikiem Miasta Zduńska Wola. Taką decyzję podjęli dziś, 30 kwietnia, na sesji radni miejscy, jednocześnie odwołując ze stanowiska dotychczasową skarbnik Marię Jabłońską, która pełniła tę funkcję nieprzerwanie przez 18 lat, a teraz odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Wniosek o odwołanie Marii Jabłońskiej ze stanowiska Skarbnika Miasta Zduńska Wola został skierowany do Rady Miasta Zduńska Wola 16 kwietnia 2026 roku na podstawie pisemnej prośby Marii Jabłońskiej.
W czasie obrad oficjalnie pożegnano dotychczasową skarbnik, która przez lata odpowiadała za finanse miejskiego samorządu. Nie zabrakło słów wdzięczności, podziękowań i wzruszeń.
Jednocześnie na sesji przedstawiono nową skarbnik miasta, która przejmie obowiązki i będzie kontynuowała pracę na rzecz sprawnego zarządzania finansami miasta. Monika Wołynkiewicz stanowisko obejmie od 1 maja 2026 roku.
Nowa skarbnik miasta wcześniej pracowała w Urzędzie Gminy Zapolice, gdzie stanowisko skarbnika gminy Zapolice zajmowała od 1 września 2019 roku. Wcześniej od roku 2015 była główną księgową w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zapolicach. Zanim zaczęła pracę w samorządzie, prowadziła także własne biuro rachunkowe oraz pracowała jako główna księgowa w sektorze prywatnym. Monika Wołynkiewicz posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Ukończyła studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na wydziale rachunkowości.
Funkcję skarbnika miasta jednocześnie przestała pełnić Maria Jabłońska, która w Urzędzie Miasta Zduńska Wola pracowała od 1988 roku. Skarbnikiem miasta była od 2008 roku. Wcześniej pracowała w wydziale finansowym w UM Zduńska Wola, kierowanym przez ówczesnego skarbnika miasta Ryszarda Owczarskiego. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym na kierunku ekonomika i organizacja budownictwa i inwestycji.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
26.06.2026 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
26.06.2026 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Wczoraj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze