Karsznice pokazały, co kryją garaże kolejarzy
W Karsznicach, kolejarskiej dzielnicy Zduńskiej Woli, odbył się nietypowy piknik motoryzacyjny pod hasłem "Pokaż kolejarzu, co masz w garażu". Wydarzenie przyciągnęło zarówno właścicieli ciekawych pojazdów, jak i mieszkańców, którzy chcieli zobaczyć je z bliska.
Na miejscu można było podziwiać różnorodne maszyny od klasycznych, zadbanych aut po nowsze modele i motocykle. Właściciele chętnie opowiadali o swoich pojazdach, dzieląc się historiami związanymi z ich renowacją czy modyfikacjami.
Impreza miała rodzinny, piknikowy charakter. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje, dzięki którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, a na wszystkich czekała strefa gastronomiczna z food truckami.
Spotkanie było okazją nie tylko do zaprezentowania motoryzacyjnych pasji, ale też do integracji mieszkańców i wspólnego spędzenia czasu w luźnej atmosferze. Frekwencja pokazała, że tego typu inicjatywy cieszą się dużym zainteresowaniem i mają szansę na kolejne edycje.
Drugą edycję wydarzenia zorganizowało Stowarzyszenie Stacja Karsznice.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze