Vivat Konstytucja 3 Maja
Mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego uczcili 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była msza święta, przemarsz pod pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie odbyła się główna część uroczystości.
3 maja mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego spotkali się, by wspólnie uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się przy Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli. Na miejscu zgromadziły się poczty sztandarowe, mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.
O godz. 10:30 odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli pod pomnik Konstytucji 3 Maja przy ulicy Łaskiej. To właśnie tam odbyła się główna część obchodów.
Pod pomnikiem m.in. wygłoszono okolicznościowe przemówienia, złożono kwiaty i oddano hołd twórcom Konstytucji oraz wszystkim, którzy na przestrzeni lat działali na rzecz niepodległości Polski.
Święto Konstytucji 3 Maja przypomina o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Uchwalona w 1791 roku konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze