Majówka z warsztatami, grillem i Norbim w Sieradzu
Sieradzki Rynek zamienił się w tętniące życiem centrum kultury, rzemiosła i dobrej zabawy. W majówkę odbyła się "Wielka Majówka", podczas której mieszkańcy oraz goście mogli skorzystać z licznych atrakcji. Gwiazdą wydarzenia był Norbi.
Program wydarzenia został podzielony na strefy tematyczne i oferował atrakcje dla każdej grupy wiekowej od kreatywnych warsztatów "zrób to sam", przez degustacje lokalnych produktów, aż po finałowy koncert.
Pierwszy dzień upłynął pod znakiem rękodzieła. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w malowaniu aniołków, tworzeniu bransoletek BOHO, bezpiecznym haftowaniu oraz dekorowaniu słoneczników i babeczek.
Drugi dzień był powrotem do korzeni i natury. W programie znalazły się m.in. warsztaty z gliny, tworzenie breloczków w stylu VILLAGE, projektowanie łapaczy snów oraz eko-worków z motywami ludowymi.
Ostatni dzień majówki był poświęcony kulinariom. W samo południe rozpoczął się blok "Wielkie grillowanie z Norbim", w ramach którego przygotowywano sałatki owocowe, marynaty grillowe i szaszłyki warzywne. Uczestnicy wspólnie grillowali także sery góralskie.
Finałem wydarzenia był kameralny koncert Norbiego połączony ze wspólnym posiłkiem i spotkaniem z fanami.
Przez cały czas trwania majówki na rynku dostępne były degustacje regionalnych przysmaków, bezpłatna strefa animacji dla dzieci, spotkania z maskotkami oraz jarmark produktów lokalnych i naturalnych.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze