Dofinansowanie na aktywne lato w Sieradzu
Miasto Sieradz otrzymało 30 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystki na realizację projektu "Aktywne Lato w Sieradzu", czyli cyklu wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na sieradzkich "Orlikach".
Dzięki pozyskanej dotacji, od czerwca do września 2026 roku, mieszkańcy Sieradza będą mogli wziąć udział w ośmiu otwartych, weekendowych spotkaniach, organizowanych naprzemiennie na dwóch kompleksach - przy SP 4 i SP 10, tak aby każdy miał łatwy dostęp do wydarzeń.
- Każde spotkanie zostanie zaprojektowane z myślą o wszystkich grupach wiekowych. W programie znajdą się m.in. zawody dla seniorów, lekkoatletyczne wyzwania dla najmłodszych, turnieje koszykówki 3x3 i tenisa, a także zajęcia ogólnorozwojowe - od piłki nożnej, przez elementy karate, po gimnastykę i akrobatykę - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Kluczową rolę odegra również zaangażowanie lokalnych wolontariuszy oraz klubów sportowych, które będą współtworzyć wydarzenia, prowadzić część aktywności i wspierać ich organizację. Ważną częścią projektu będzie także strefa zdrowia - z konsultacjami, stoiskami i prelekcjami promującymi zdrowe odżywianie oraz aktywny styl życia.
Letni cykl wydarzeń to połączenie ruchu, edukacji i integracji mieszkańców. To także kolejny krok w kierunku pełniejszego wykorzystania miejskiej infrastruktury sportowej i budowania silnej, aktywnej społeczności. Realizatorem wydarzeń będzie MOSiR w Sieradzu.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze