Przebudowa rowów w Zduńskiej Woli nabiera tempa
Prace będą kosztować 4,5 mln zł, a po zakończeniu budowy zakończy się problem podtapiania na osiedlu Nowe Miasto oraz części osiedla Karsznice, którędy przebiegają odbudowywane rowy melioracyjne. W Zduńskiej Woli trwa inwestycja dofinansowana z unijnych funduszy.
Zduńska Wola inwestuje w rowy melioracyjne na osiedlach Nowe Miasto i Karsznice i korzysta z unijnych funduszy. Dofinansowanie to 3 825 261,52 zł. Projekt pod nazwą "Odbudowa rowów melioracyjnych odwadniających miasto Zduńska Wola" ma wartość 4 500 307,67 zł. Dofinansowanie projektu pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego na lata 2021 - 2027, Działanie FELD.02.21 - Dostosowanie do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom.
Teren objęty inwestycją to dwie zlewnie wód opadowych. Jedna z ujściem przy skrzyżowaniu ulic Karsznickiej i Spółdzielczej, druga przy skrzyżowaniu ulic Karsznickiej i Leśmiana. Rowy łączą się w system.
Przebudowa obejmuje aż 4,6 km rowów. To cieki prowadzące od zbiornika retencyjnego wybudowanego przy ulicy Jodłowej aż do ulicy Karsznickiej. Odprowadzanie wód opadowych z terenu osiedla Nowe Miasto oraz Karsznice odbywa się rowami wzdłuż ulicy Zielnej i dalej do ulicy Piotra Skargi do zlewni przy skrzyżowaniu ulic Karsznickiej i Spółdzielczej. Obecnie prace trwają między innymi przy ulicy Zielnej oraz wzdłuż ulicy Spółdzielczej.
Wzdłuż istniejących rowów wykarczowano krzewy i wycięto drzewa. Koryta zostały wyprofilowane i pogłębione. Skarpy na całej długości są umacniane płytami ażurowymi ułożonymi na geowłókninie. Dno rowów zostało utwardzone przy pomocy prefabrykowanych koryt betonowych. W kilku lokalizacjach, m.in. przy ulicy Zielnej oraz Piotra Skargi rowy otwarte zostały zastąpione kanałami zamkniętymi z rur o dużej średnicy. Wykonane zostały także nowe przepusty.
Roboty prowadzi firma Żwir-Trans Drogi. Termin zakończenia prac to jesień 2027 roku.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze