"Kompas Jutra - Szkoła Przyszłości wobec wyzwań nauki"
Wczoraj w Burzeninie zorganizowano konferencję "Kompas Jutra - Szkoła Przyszłości wobec wyzwań nauki". Wydarzenie miało charakter naukowo-edukacyjny, były wykłady, prezentacje oraz warsztaty poświęcone astronomii i naukom przyrodniczym, a także nowoczesnym metodom nauczania. Warto wspomnieć, że w Powiatowym Zespole Szkół w Burzeninie od 2008 roku działa obserwatorium astronomiczne.
Konferencję zorganizowali: Zespół Szkół w Burzeninie, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu oraz Kuratorium Oświaty Delegatura w Sieradzu.
- Obserwatorium w naszej szkole działa od 2008 roku. Jest to miejsce, które przyciąga bardzo duże rzesze uczniów. Spędzają tutaj bardzo dużo czasu wieczorami, a nawet i do godzin nocnych. Dzieci chętnie dołączają do koła astronomicznego, które prowadzi pani Urszula Dzikowicz, nauczycielka z wieloletnim stażem, pasjonatka astronomii. Możemy zauważyć bardzo duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży właśnie tematami astronomicznymi - mówi Renata Tomaszewska, dyrektor Zespołu Szkół w Burzeninie.
Podczas konferencji zaakcentowano 120. rocznicę urodzin Arego Sternfelda astronoma z Sieradza. Konferencja obejmowała prezentacje związane z edukacją i astronomią. W programie znalazło się także zwiedzanie wystaw przygotowanych przez uczniów, poświęconych astronomii, naukom przyrodniczym i projektom edukacyjnym. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach oraz prezentacjach w mniejszych grupach dotyczących m.in. obserwacji teleskopowych, biologii, fizyki i rozwijania zainteresowań przyrodniczych wśród uczniów.
Więcej informacji
O sprawach Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 05:58:19
Najbliższa środa to na naszej antenie kolejne wydanie samorządowego programu "Posesja". Tym razem zaproszenie do studia przyjął Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.
Piknik "Bezpieczne Wakacje" - MotoChallenge
Wczoraj, 21:07:54
Na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu odbył się organizowany przez Nasze Radio i Team50 Sieradz Piknik "Bezpieczne Wakacje". W trakcie imprezy odbyła się III runda zawodów sprawnościowych dla kierowców MotoChallenge.
Dobre starty na Monzie
Wczoraj, 16:57:16
Kolejne punkty Jana Przyrowskiego w Formule Regionalnej. Kierowca zespołu RPM startował na słynnym torze Autodromo Nazionale di Monza.

Komentarze