W Sieradzu powstanie 700 metrów nowej drogi dla pieszych i rowerzystów
W Sieradzu planowana jest budowa nowej drogi dla pieszych i rowerzystów przy ul. Jana Pawła II (droga wojewódzka nr 482). Inwestycja będzie mieć długość około 700 metrów. Przetarg na wykonanie inwestycji już został ogłoszony, a wkrótce poznamy firmę, która zajmie się realizacją.
Trasa powstanie po zachodniej stronie drogi i połączy istniejącą drogę wewnętrzną z rondem im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na skrzyżowaniu ul. 1 Maja i 3 Maja. Zakłada się wykonanie asfaltowej drogi dla rowerów o szerokości 2,5 m oraz oddzielonego od niej chodnika o szerokości 2,0 m.
Co ważne, inwestycja będzie realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj", czyli jeden wykonawca najpierw przygotuje projekt, a potem od razu wykona prace budowlane. Nowa droga ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo. Dzięki niej piesi i rowerzyści nie będą musieli korzystać z jezdni, tylko dostaną osobną, wygodniejszą trasę wzdłuż ruchliwej ulicy.
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Legendarny zespół wystąpi w Sieradzu
Dzisiaj, 13:29:27
W sobotę Rynek w Sieradzu wypełni się muzyką, tańcem i wyjątkową energią jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. O godz. 20.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Komentarze