Nowa prezes Zduńskiego Sportu
Władze Zduńskiej Woli ogłosiły zmiany w spółce Zduński Sport. Dotychczasowa prezes Magdalena Kazek zakończyła współpracę po sześciu latach kierowania miejskim sportem. Jej miejsce zajęła Katarzyna Świdlińska, dotychczas związana z miejską spółką MPK.
Spółka Zduński Sport została powołana w ubiegłym roku na bazie infrastruktury sportowej, którą wcześniej zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Docelowo ma ona skupić w jednym miejscu wszystkie miejskie obiekty sportowe, w tym także baseny.
- Chcemy w pewien sposób uporządkować zarządzanie polityką i wszystkimi obiektami sportowymi - mówił podczas konferencji Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Jak wyjaśniał, do spółki został już włączony basen przy Szkole Podstawowej nr 9, a w najbliższym czasie dołączyć ma również kryty Kompleks Zduńska Woda.
Prezydent przypomniał, że obiekt został wybudowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ spółka posiadała odpowiednie doświadczenie inwestycyjne oraz stabilną sytuację finansową. Teraz jednak miasto chce rozdzielić kompetencje.
- MPWiK jest spółką dedykowaną przede wszystkim do budowania i utrzymywania infrastruktury wodnokanalizacyjnej, natomiast nie do prowadzenia infrastruktury sportowej-zaznaczył.
Według władz miasta skupienie wszystkich obiektów w jednej spółce ma przynieść konkretne korzyści organizacyjne i finansowe. Chodzi m.in. o wspólne zakupy, uproszczenie zarządzania oraz możliwość wprowadzenia jednego biletu na miejskie baseny.
Prezydent Zduńskiej Woli przedstawił też nową prezes spółki i podziękował Magdalenie Kazek, za 6 lat współpracy.
- Uważam, że to był naprawdę dobry okres dla jednostki, dla MOSIR-u. Sami państwo widzieliście, że mnóstwo aktywności w tym czasie miało miejsce, te obiekty tętniły życiem - mówił prezydent.
Jednocześnie przyznał, że decyzja o zakończeniu współpracy była związana także z sytuacją osobistą byłej prezes.
-Te sprawy osobiste nie pozostały bez wpływu na sprawy zawodowe i to przekonało radę nadzorczą i również mnie, że ten okres współpracy należy zakończyć - powiedział Pokora.
Nową prezes Zduńskiego Sportu została Katarzyna Świdlińska, która przez ostatnie ponad pięć lat pracowała w MPK. Odpowiadała tam m.in. za projekty unijne oraz dokumentację.
- Wszelkie zagadnienia związane ze spółkami komunalnymi są mi bardzo dobrze znane. Od rady nadzorczej, po uchwały zarządu, wnioski o dofinansowania, umowy i regulaminy - podkreślała nowa prezes podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia.
Świdlińska zaznaczyła, że połączenie wszystkich obiektów sportowych w jeden organizm daje szansę na lepsze planowanie inwestycji oraz skuteczniejsze pozyskiwanie środków zewnętrznych.
Jak dodała, integracja systemów ma przynieść również oszczędności wynikające z ograniczenia powielania obowiązków i wspólnych zamówień.
Miasto zapowiada także uruchomienie wspólnego biletu na basen odkryty i kryty. Według planów ma to nastąpić latem 2027 roku, choć wcześniej konieczne będzie zintegrowanie systemów księgowych i organizacyjnych.
Czytaj również...
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Dzisiaj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Komentarze