Nietrzeźwe kierujące wyeliminowane z ruchu
W miniony weekend na drogach Powiatu Sieradzkiego policjanci zatrzymali dwie kierujące na "podwójnym gazie". Jedna z nich mając w organizmie 1,7 promila alkoholu spowodowała kolizję i uciekła. Kolejna nieodpowiedzialna kierująca została wyeliminowana z ruchu, kiedy jechała Seatem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
W dn. 9 maja 2026 roku około godziny 21.30 policjanci sieradzkiej drogówki zostali skierowani na zdarzenie drogowe w na ulicy POW w Sieradzu. Na miejscu zastali kierowcę Forda, który oświadczył, że kiedy jechał od Sieradza w kierunku Smardzewa, w pewnym momencie jadąca z naprzeciwka kobieta, zajechała mu drogę. Mężczyzna chcąc uniknąć zdarzenia uderzył w ogrodzenie posesji.
Kierująca Fordem nie zatrzymała się, tylko szybko skręciła w ulicę Zachodnią. Kilka minut później policjanci zatrzymali kierującą Fordem kobietę. Była to 40-letnia mieszkanka gminy Sieradz. Badanie stanu trzeźwości wskazało w jej organizmie 1,7 promila alkoholu. Kobieta został zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i zabezpieczyli samochód kierującej. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 40-latka odpowie również za spowodowanie kolizji.
Kolejna nietrzeźwa kierująca wpadła w ręce mundurowych z sieradzkiej drogówki 11 maja 2026 roku przed godziną 11.00 w miejscowości Biadaczew w gminie Burzenin. Policjantów zaniepokoił tor jazdy Seata. Kierująca nim kobieta jechała od lewej do prawej krawędzi jezdni. Kiedy zatrzymali ją do kontroli po razu wiedzieli, że jest pod działaniem alkoholu. Seatem kierowała 58-letnia mieszkanka gminy Burzenin. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się również, że jej prawo jazdy straciło ważność. Kobieta odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze