Nietrzeźwe kierujące wyeliminowane z ruchu
W miniony weekend na drogach Powiatu Sieradzkiego policjanci zatrzymali dwie kierujące na "podwójnym gazie". Jedna z nich mając w organizmie 1,7 promila alkoholu spowodowała kolizję i uciekła. Kolejna nieodpowiedzialna kierująca została wyeliminowana z ruchu, kiedy jechała Seatem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
W dn. 9 maja 2026 roku około godziny 21.30 policjanci sieradzkiej drogówki zostali skierowani na zdarzenie drogowe w na ulicy POW w Sieradzu. Na miejscu zastali kierowcę Forda, który oświadczył, że kiedy jechał od Sieradza w kierunku Smardzewa, w pewnym momencie jadąca z naprzeciwka kobieta, zajechała mu drogę. Mężczyzna chcąc uniknąć zdarzenia uderzył w ogrodzenie posesji.
Kierująca Fordem nie zatrzymała się, tylko szybko skręciła w ulicę Zachodnią. Kilka minut później policjanci zatrzymali kierującą Fordem kobietę. Była to 40-letnia mieszkanka gminy Sieradz. Badanie stanu trzeźwości wskazało w jej organizmie 1,7 promila alkoholu. Kobieta został zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i zabezpieczyli samochód kierującej. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 40-latka odpowie również za spowodowanie kolizji.
Kolejna nietrzeźwa kierująca wpadła w ręce mundurowych z sieradzkiej drogówki 11 maja 2026 roku przed godziną 11.00 w miejscowości Biadaczew w gminie Burzenin. Policjantów zaniepokoił tor jazdy Seata. Kierująca nim kobieta jechała od lewej do prawej krawędzi jezdni. Kiedy zatrzymali ją do kontroli po razu wiedzieli, że jest pod działaniem alkoholu. Seatem kierowała 58-letnia mieszkanka gminy Burzenin. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się również, że jej prawo jazdy straciło ważność. Kobieta odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Komentarze