Milion złotych na piękne i kolorowe ogródki działkowe
Aż 34 Rodzinne Ogródki Działkowe z terenu całego województwa otrzymają wsparcie na inwestycje w część wspólną swoich zielonych oaz. W tym roku na ich upiększanie i modernizację Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeznaczył okrągły milion złotych.
34 dotacje to pieniądze na poprawę jakości gruntów rolnych poprzez działania związane z pielęgnacja zieleni, montażem systemów nawadniania, modernizacją alejek ogrodowych czy zakładaniem łąk kwietnych. To uatrakcyjnienie miejsc rekreacji i integracji dla wielu mieszkańców regionu, którzy wolny czas spędzają w Rodzinnych Ogródkach Działkowych.
Inwestycja w przyszłość
W tegorocznym konkursie maksymalna dotacja wyniosła 30 tys. zł i taką otrzyma większość ROD-ów, które wnioskowały o wsparcie. Dzięki dofinansowaniu działkowcy będą mogli przeprowadzić szereg inwestycji, których celem jest ochrona, rekultywacja i poprawa jakości gruntów rolnych. Projekty są bardzo różnorodne np. Stowarzyszenie Ogrodowe "Relaks Łowicz" planuje modernizację rowu melioracyjnego, zakup zbiornika na wody opadowe oraz rozwój bioróżnorodności na terenie działek, ROD "Kasztanowiec" z Adamowa Starego planuje wybudować sieć wodociągową oraz dokonać nasadzenia roślinności wieloletniej rodzimej.
Natura łączy
Dotacje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Łódzkiem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wsparcie pozwala na modernizację części wspólnych, a jednocześnie jest bardzo ważną inwestycją w zielone płuca miast w regionie. Dla mieszkańców to własny kawałek zieleni, możliwość uprawiania owoców, warzyw i kwiatów, relaks na świeżym powietrzu oraz integracja z sąsiadami.
Wśród dofinansowanych ROD są "Uroczysko" w Sieradzu i "Zwoltex" w Zduńskiej Woli, które otrzymały po 30 tys. zł.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze