Radiowa Posesja. Gościem wójt gminy Zduńska Wola
Wójt gminy Zduńska Wola - Antoni Wujda był dziś gościem w Radiowej Posesji. W programie rozmawialiśmy na tematy związane m.in. z przebudową dróg, planami na nowe inwestycje czy o trwającej budowie nowych mieszkań w Korczewie. Nie brakowało też pytań od naszych słuchaczy i czytelników portalu nasze.fm.
- Jesteśmy już w dość zaawansowanej fazie, bo już mamy jeden budynek, już ma strop wykonany, drugi budynek, właśnie są wznoszone ściany - mówił w programie Antoni Wujda, wójt gminy Zduńska Wola - Budujemy dwa obiekty, w których będą się znajdowały 24 mieszkania. Każdy z budynków będzie dwukondygnacyjny. Powierzchnia każdego z budynków jest około 480 mkw. Mieszkania będą od 25 do 60 mkw. Będą to dość ekologiczne budynki, bo będą ogrzewane pompami ciepła, będzie również fotowoltaika, będzie zagospodarowana cała działka, którą tam posiadamy w Korczewie, więc naprawdę powstanie piękny obiekt. W pierwszej kolejności będziemy chcieli do tych budynków przenieść mieszkańców naszego zasobu komunalnego z Karsznic oraz z budynku komunalnego w Korczewie. To będzie około 18 mieszkań zajętych, a pozostałe mieszkania będziemy po prostu realizować te wnioski, które do nas wpłynęły - dodaje Wujda.
W programie nie brakowało też pytań od naszych słuchaczy i czytelników portalu nasze.fm. Dotyczyły m.in. kolejnych remontów dróg chociażby w Pratkowie:
- Nie ma co ukrywać, że to też jest bardzo długi odcinek drogi pomiędzy dwoma drogami powiatowymi na terenie gminy Zduńska Wola i na terenie gminy Szadek.
7 maja w starostwie powiatowym u pana starosty odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyły panie sołtyski z Kromolina i z Pratkowa. Był również burmistrz Szadku - pan Łukasz Wilczyński. Ja również byłem, rozmawialiśmy z panem starostą, z panem wicestarostą o możliwości realizacji tego zadania.
Doszliśmy do porozumienia, że teraz będziemy przygotowywać porozumienie, w myśl którego nasze samorządy, samorząd starostwa powiatowego i samorządy gminy Zduńska Wola i Szadku wspólnie będą finansować wykonanie dokumentacji technicznej. Jako, że jest to dość spory odcinek leżący na terenie dwóch gmin, więc tutaj będziemy musieli rozdzielić kwestię ile z których gmin dofinansuje tutaj to zadanie. Przypomnę, że cały czas mówimy o dokumentacji technicznej - tłumaczy Antoni Wujda. - Planujemy, że chcielibyśmy teraz w okresie wakacyjnym dogadać się co do treści tych porozumień, tak żeby do planów budżetu na przyszły rok, do budżetu powiatu już wpisać zadanie związane z wykonaniem dokumentacji technicznej - dodaje wójt.
Szacuje się, że zadanie to może kosztować w granicach nawet 20 mln zł.
Programu możecie posłuchać w odtwarzaczu.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Wczoraj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Komentarze