Innym okiem w Wojkowie
W Galerii Zdarzeń Artystycznych w Wojkowie w gminie Błaszki zaplanowano na jutro otwarcie wystawy obrazów olejnych pod tytułem "Innym Okiem". Na ekspozycji będzie można obejrzeć liczne prace malarskie Aleksandra Garncarka.
Nazwa wystawy nawiązuje do niezwykłej zdolności artysty do "czucia koloru" posiadającego jednocześnie ograniczenia w zdolności do ich widzenia. Malarz specjalizuje się w pejzażach, posiada wieloletni staż, którego dowodem są zbiory obrazów liczone w tysiącach sztuk. Jego prace goszczą już prawdopodobnie w każdym kraju świata. Pochodzący z Kwaskowa artysta, prezentować będzie swoje obrazy na wystawie, której uroczysty wernisaż odbędzie się w sobotę o godz. 18:00. Czas wernisażu umili muzyka na żywo, grana przez Olę Boszko (skrzypce) oraz Cezarego Możanowicza (altówka). Wystawa będzie czynna do 23 maja.
Więcej informacji
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Nie ma zagrożenia dla spółki
Dzisiaj, 11:43:18
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało zastępcę wójta Gminy Bełchatów. Tomasz J. to również odwołany niedawno z tej funkcji przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sieradzu.
